• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,22
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %-5,29
ÇOCUKLAR MAHREMİYET BİLİNCİ KAZANIYOR

ÇOCUKLAR MAHREMİYET BİLİNCİ KAZANIYOR

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, çocukların fiziksel, sosyal, bilişsel ve ahlaki gelişimini desteklemek için başlatılan ‘Mahremiyet Eğitimlerini’ hızla sürdürüyor. Yozgat’ın birçok ilçesinde yetişkinlere verilen eğitimler bu kez de Yaz Kur’an Kursu’na giden öğrencilere verildi.

Sosyolog Merve Er ile Psikolojik Danışman Kübra Şenöz, tarafından  verilen eğitimde mahremiyet eğitiminin çocuğa verilmesi gereken en temel eğitimlerden birisi olduğu ve çocuğun kendini nasıl ve neden koruması gerektiğini öğrenmesi için oldukça önemli olduğuna dikkat çekildi.

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, çocukların fiziksel, sosyal, bilişsel ve ahlaki gelişimini desteklemek için başlatılan ‘Mahremiyet Eğitimlerini’ hızla sürdürüyor. Yozgat’ın birçok ilçesinde yetişkinlere verilen eğitimler bukez de Yozgat Merkez ilçesinde yaz Kur’an Kursu’na giden öğrencilere verildi.

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü meslek elemanları Sosyolog Merve Er ile Psikolojik Danışman Kübra Şenöz, tarafından ‘Mahremiyet Eğitimi’ programında çocuklar bilgilendirildi.

Sosyolog Merve Er ile Psikolojik Danışman Kübra Şenöz, yaptığı konuşmada şunları söyledi.

“Mahremiyet eğitimi çocuğa verilmesi gereken en temel eğitimlerden biridir. Bu eğitim çocuğun kendini nasıl ve neden koruması gerektiğini öğrenmesi için oldukça önemlidir. Taciz, istismar ve benzeri çocuklarımızın asla karşılaşmasını istemeyeceğimiz durumlardan çocuklarımızı koruyabilmenin ilk yolu onlara eğitim vermektir.

Çocuklarımız bugünvermiş olduğumuz eğitimle vücudunun özel bölgelerini öğrenecektir. Çocuklarımız eğitim sonrası vücudunu nasıl koruyacağını, tehlikelerle nasıl başa çıkacağını öğrenebilecektir.”

Eğitim esnasında kullanılan oyuncak bebek üzerinden çocuklara özel bölgelerin nereler olduğu tanıtıldı, bedenlerini nasıl korumaları gerektiği, iyi dokunuş-kötü dokunuşun neler olduğu, iyi sır ve kötü sırrın neler olduğu konularında bilgiler de aktarıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM