• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %0,08
 • ALTIN
  %-0,43
 • BIST
  %0,06
COŞAR, BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRDİ

COŞAR, BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRDİ

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ı makamında ziyaret etti.  Bozok Üniversitesi’nin Yerli ve Milli Elektrikli Araba projesine destek olan Başkan Coşar, TEKNOFEST’ta Yozgat’ı başarıyla temsil eden ve yarışlarda çok önemli bir başarı elde eden takımı tebrik etti.

Üniversitenin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencilerinin oluşturduğu Beem takımının da sponsorlarından olan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, yaptığı ziyarette TEKNOFEST 2020-TÜBİTAK Elektrikli Araba Yarışlarına katılan ve yarışlarda 5 parçada yerlilik onayı ile “Tanıtım ve Yaygınlaştırma Ödülü” kazanan ve 3 farklı yarışta sırasıyla 4.’lük, 9.’luk ve 6.’lık dereceleri elde eden Beem takımına Boğazlıyan Belediyesi olarak hediye takdim etmek istediklerini dile getiren Başkan Coşar, takım danışmanı Dr. Öğr. Üy. Emrah Çetin’e ve takımın tüm üyelerine nice güzel başarılar temenni etti.

Ziyaretten ve hediye takdim etme düşüncelerinden dolayı Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’a teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  üniversitenin Elektrik -Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından tasarlanan Elektrikli arabanın TEKNOFEST 2020-TÜBİTAK Elektrikli Araba Yarışlarında çok önemli bir başarı elde ettiğini ve Üniversite adına büyük ve haklı bir gururu yaşadıklarını ifade etti.

Yarışma öncesi Beem takımı ile bir araya geldiğini, yarışlarda başarılı olacaklarını, o azim ve kararlılığı öğrencilerde gördüğünü aktaran Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yarışlara katılan 117 elektrikli araç içerisinden ilk 6 ‘ya girmek ve önemli bir başarı elde etmek bizleri çok sevindirdi ve mutlu etti. İnanmak başarmanın yarısıdır. Sizler bu inanca bağlı olarak azmettiniz ve bu kararlılık sizi başarıya taşıdı. Elektrikli araçların Dünyanın ve Türkiye’nin geleceği olduğunu biliyoruz. Her yıl düzenlenen yarışlara bir önceki yıldan daha iyi hazırlanarak, yerli imalata önem vererek kendinizi ve aracınızı geliştirerek asla tesadüf olmayan bir başarıya ulaştınız. Bu başarının yakalanmasında elektrikli aracın hazırlanması, modifiye edilmesi eksikliklerinin tamamlanması adına Boğazlıyan ve Çekerek belediyemiz yarışmalar öncesi, aracımıza sponsor oldular. Onların desteği de bu başarının yakalanmasında önemli bir etkendir.  Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’a ve Çekerek Belediye Başkanı Eyüp Çakır teşekkür ediyorum.

Yozgat Bozok Üniversitesi her alanda olduğu gibi elektrikli araç alanında da her zaman olduğu gibi bundan sonrada iddialı olacaktır.  Üniversite yönetimi olarak her zaman öğrencilerimizin ve projelerinin yanınızdayız. İnşallah bundan sonraki süreçte de birçok alanda olduğu gibi bu alanda da önemli başarılara hep birlikte imza atarız.”

Daha sonra takım üyelerine hediyelerini takdim eden Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, kurumların birlikte ve beraber çalıştığı zaman başarının mutlaka yakalanacağına dikkat çekti ve şunları söyledi:

“Biz de belediye olarak aracımızın yapım aşamasında sponsor olduk. Öğrenci arkadaşlarımıza destek olmak istedik. Onlar da bizleri mahcup etmeyip ilimizi ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil ederek başarıya ulaştılar” dedi.

Hediye takdim törenine Üniversitenin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Beem Takımı Danışmanı Dr. Öğr. Üy. Emrah Çetin ve Beem Takımı üyeleri katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM