• DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %0,11
 • BIST
  %5,16
COŞAR; ÇEVRE İÇİN KOLLARI SIVADI

COŞAR; ÇEVRE İÇİN KOLLARI SIVADI

Boğazlıyan’da insan odaklı çalışmaları ile fark yaratan çevre ve geri dönüşümde örnek çalışmalara imza atan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, bir yandan ilçeyi sürdürülebilir kılmak için üzerine düşen sorumlulukları  yerine getirirken, diğer yandan da ilçenin farklı noktalarına yerleştirilen kumbaralarda biriken kullanılmış giysi ve ayakkabılar geri dönüşüme kazandırılıp, buradan elde edilen gelirler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ‘Sıfır Atık Yönetmeliği’ çerçevesinde çevreye duyarlı projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

İlçemizin farklı noktalarına yerleştirilen kumbaralarla, israfın ve atık oluşumunun önlenmesi amaçlanıyor.

Başkan Coşar, ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında hayata geçirdikleri ve geri dönüşüm projeleriyle de gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmak ve doğal kaynakları da koruma hedefini sürdürüyor.

Bu kapsamda; ilçemiz geneline kullanılmış kıyafet, tekstil ve ayakkabıların atılabileceği kumbaralar yerleştirildi.

Kumbaralarda toplanan ürünler geri dönüşüme gönderilmesi sağlanarak, buradan elde edilen gelir ile temin edilen yeni ürünler ihtiyaç sahibi ailelerle buluşturulacak.

Boğazlıyan’da ‘Belediye İşi Gönül İşi’ sloganı ile insan odaklı çalışmaları ile fark yaratan çevre ve geri dönüşümde örnek çalışmalara imza atan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, bir yandan ilçeyi sürdürülebilir kılmak için üzerine düşen sorumlulukları  yerine getirirken, diğer yandan da ilçenin farklı noktalarına yerleştirilen kumbaralarda biriken kullanılmış giysi ve ayakkabılar geri dönüşüme kazandırılıp, buradan elde edilen gelirler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, kumbaralarında toplanan giysi ve tekstil ürünlerinin geri dönüşümle değerlendirilerek ekonomiye kazandırılacağını söylediği açıklamasında; Sıfır Atık Projesi kapsamında hayata geçirdikleri, geri dönüşüm projeleriyle gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmak ve doğal kaynakları da koruma hedefini sürdürdüklerini anlattı.

Vatandaşlara çağrıda bulunan Coşar, “Eski ya da giymedikleri giysileri, ayakkabı, aksesuar ve tekstil eşyalarını kumbaralara bırakarak temiz çevre ve geri dönüşüme katkıda bulunalım. Kumbaralarda biriken kullanılmış giysi ve ayakkabılar geri dönüşüme kazandırılıp, buradan elde edilen gelirler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Bu noktada tüm hemşehrilerimizin geri dönüşümlerini bu kutularda değerlendirmelerini bekliyoruz” dedi.

Bu proje ile hem yardımlaşmayı arttırıyoruz hem de ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağladıklarını aktaran Coşar, “Bu proje sadece sıfır atık değil aynı zamanda ihtiyaç sahibi aileler ile yardımseverler arasında belediye olarak köprü olmuş olacağız” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM