• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %-0,05
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %1,38
COŞAR; GELECEĞE VE HAYALLERE KAPI AÇTI

COŞAR; GELECEĞE VE HAYALLERE KAPI AÇTI

BELEDİYE BAŞKANI COŞAR, CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY’IN EV SAHİPLİĞİNDE BOĞAZLIYAN FUAT OKTAY ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE YATIRIM YAPACAK İŞ İNSANLARI İLE KÜLLİYE’DE BULUŞTU. CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY BAŞKANLIĞINDA BOĞAZLIYAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 2022 YATIRIM PLANI TOPLANTISI YAPILDI.

BOĞAZLIYAN İÇİN ANKARA KÜLLİYE’DE TOPLANTI YAPILDI

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın girişimleri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın da üzerinde hassasiyetle durduğu, teşvik ve destekleriyle yerel üretimin canlandırılması ve fabrikaların tedarik ağında karşılaştığı sorunları gidermek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Boğazlıyan Fuat Oktay OSB yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Yozgat Valisi Ziya Polat ve Belediye Başkanı Gökhan Coşar ile birlikte Boğazlıyan TSO Başkanı Öcal Öcalan, Boğazlıyan OSB’ye yatırım yapacak olan firma yetkileri katıldı.

“BOĞAZLIYAN SANAYİNİN LİMANI OLACAK”

Boğazlıyan’a büyük ivme kazandıracak dev proje için çalışmalarını artıran Belediye Başkanı Coşar, Külliye’de Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Boğazlıyan OSB yatırımcıları ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay başkanlığında Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi 2022 Yatırım Planı toplantısı yapıldı.

İlçemizde, kurulum aşamasındaki Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesine ilişkin bir sunumun da gerçekleştirildiği toplantıda, yatırımcı firmaların toplam yatırım özetleri, ihracat ve ciro hedefleri, yatırım hedefleri, hedef istihdam sayısı ele alındı.

Toplantıda, yatırımcıların değerlendirme ve taleplerini dikkatle dinleyen Oktay, sanayi bölgesinde yatırımların bir an önce tamamlanması ve fiili üretime geçilmesi için süreçlerin hızlandırılmasına yönelik gereken desteği sağlayacağının altını çizdi.

Yatırımcılar ise verdiği destek ve katkılardan dolayı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a teşekkür etti.

Gıda, Tekstil, Makine, Organik Kimya, Ambalaj, Otomasyon, Metal Sanayi gibi sektörlerde, 26 firmanın yer alacağı Fuat Oktay OSB’nin ilk etapta 1685, toplamda 9 bin 690 kişiyi istihdam etmesi hedefleniyor.

Toplam imar alanı 1070, sanayi parseli 650 dönüm olan ve alan doluluk oranı yüzde 95,4’e ulaşan sanayi bölgesindeki yatırımlardan toplam  528 milyon dolar ciro ve toplam 245 milyon dolar yıllık ihracat bekleniyor.

Boğazlıyan’da yapım hazırlıkları hızlandırılan organize sanayi bölgesi çalışmalarıyla ilgili iş insanlarını bilgilendiren Başkan Coşar, “İş insanlarının görüşlerini dinledi. OSB hem yatırımcılara bir imkan sağlayacak hem de yeni iş alanları açılacağı için istihdamı artıracak” dedi.

BAŞKAN COŞAR; YATIRIMCILARA KAPIMIZ AÇIK

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, sayın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Beyefendi ve yatırımcılar ile Ankara’da bir araya gelmekten duyduğu memnuniyetliği ifade ettiği konuşmasında; Boğazlıyan OSB’nin kuruluş aşaması ve son durumu hakkında yatırımcıları bilgilendirdi.

Boğazlıyan’da yatırım gerçekleştirecek olan firma temsilcileri ile bir araya gelindiği tanışma ve istişare toplantı öncesi Başkan Coşar, yatırımcı firma temsilcileri ile tek tek sohbet etti.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM