• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
COŞKU SALONA SIĞMADI

COŞKU SALONA SIĞMADI

Adalet ve Kalkınma Partisi AK Parti Yozgat Teşkilatı’nca düzenlenen aday tanıtım toplantısı birlik ve beraberliğe vesile oldu.

“Siyasi hareketlilik başladı”

14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimleri öncesi siyasi hareketlilik başladı. Hedefini Yozgat’ta 4’te 4 olarak belirleyen iktidar partisi Ak Parti düzenlediği programla milletvekili adayları Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan, İskender Minar ve Yusuf İbiş’i kamuoyuna tanıttı.

AK Parti adaylarını tanıttı. AK Parti Yozgat İl Başkanlığı tarafından düzenlenen törende partinin milletvekili adayları tanıtıldı.

Programa AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti Yozgat İl Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu, AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Ahmet Gökhan, AK Parti Yozgat Milletvekili Adayları Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan, İskender Minar, Yusuf İbiş, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı, İlçe Teşkilatları, parti üyeleri ve çok sayıda  vatandaş katıldı.

Milletvekili adayı Abdulkadir Akgül, burada yaptığı konuşmada; “Akıl bize doğruyu seçebilmemiz için ve seçtiklerimizden sorumlu tutulmamız için verildi. Bana göre oy vermek hayattaki en değerli iştir. Ben kendimi bildim bileli seçimlerimi milletimden, vatanımdan yana yaptım. Her seçim bir sorumluluk gerektirir. Benim her şeyden önce sizlere karşı bir sorumluluğum var. Sevdam olan Yozgat’a karşı bir sorumluluğum var. Türk milleti ayağa kalkınca koşmak için kalkar, boş yere kalkmaz” dedi.

AK Parti Milletvekili Adayı Süleyman Şahan ise “Bu devanın sancaktarlığını, bayraktarlığını, inanç darlığını yapmış ve yapmakta olan her kardeşimden Allah razı olsun. Rabbim çıktığımız bu kutlu yolda bizlerin işlerini kolaylaştırsın. Halka hizmet etmek için bu çıktığımız yolda Allah işimizi kolaylaştırsın. Rabbim bizleri hasetten, haksızlıktan, adaletsizlikten muhafaza eylesin. Ekonomisiyle güçlü, demokrasisiyle övünen bir devletiz” açıklamasında bulundu.

AK Parti Milletvekili Adayı İskender Minar da “ Seçimlerimizin Yozgat’ımız için, Ülkemiz için, Partimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. AK Parti sizlerin partisidir. AK Parti 85 milyon yurttaşımızın, vatandaşımızın tamamının Partisidir. AK Parti Milli İradenin Partisidir. AK Parti kalkınmanın adına verdiği büyük Türkiye’nin, güçlü Yozgat’ın Partisidir. Bütün yapılan başarılar sizlerin sayesinde yapılmıştır. Sizler partimize sahip çıktınız. AK Partimizi ve Yozgat’ımızı bu noktaya sizler getirdiniz. AK Parti Milleti yaşat ki Devlet yaşasın düsturunu yaşatan partidir. Milletin adamı, milletin hizmetkârı, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız buradan bir selam gönderme vakti gelmedi mi. Dış güçleri alarak karşımıza çıkarken şunu demiyorlar. AK Parti Yozgat’a Üniversite açtı. AK Parti bölünmüş yollarıyla Yozgat’ı ulaşım sıkıntısından kurtardı bizler daha iyisin yapacağız demiyorlar. AK Parti Yozgat’ta 8 bin yüz konut yaptı vatandaşları ucuz ev sahibi yaptı biz daha iyisini yapacağız demiyorlar. AK Parti Şehir Hastaneleri yaptı bizler daha iyisini yapacağız demiyorlar” ifadelerini kullandı.

AK Parti Milletvekili Adayı Yusuf İbiş ise, “14 Mayıs 2023’de AK Parti ailesi olarak yeni bir hikaye yazacağımız seçimin arifesinde bir nevi seçimin startını vermiş bulunmaktayız. Yozgat’ın en geç Milletvekili adayı olarak karşınızdayım. Burada sizlerin karşınıza çıkabiliyorsam, bu kürsüde konuşabiliyorsam önce Allah, sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesindedir.

Çok kritik bir seçime giriyoruz 2023 yılını yıllardır söyledik. Türkiye Cumhuriyetinin ikinci yüz yılına giriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ikinci yüz yılına girerken bir nevi doğum sancısı çekiyor. AK Parti 20. Yılında çok ciddi hizmetler yaptı. Ülkeyi baştan sona kadar değiştirdi ve dönüştürdü. Yozgat’tan Türkiye Yüzyılına çok büyük desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.

-“AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DÜĞENCİ; İNANCIMIZ TAMDIR”-

Öte yandan AK Parti’nin aday listesinin kesinleşmesinden sonra halktan son derece olumlu sinyaller aldıkları bilgisini veren AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci ise, “Bütün parti dinamiklerimiz birlik-beraberlik içinde. Aday tanıtım toplantımızda start verildi. Yozgat’ın Ülkemizin  2023 Türkiye’si yolunda milletimizin Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan’a ve partimize yürekten desteğini vereceğine inanıyoruz. Adaylarımızın her biri siyaset arenasında tecrübeye sahip ve kamuoyu tarafından kabul görmüş isimlerden oluşuyor” bilgisini paylaştı. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM