• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
COŞKUYLA KUTLANDI

COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Kutlamalar, 23 Nisan’ı bütün dünya çocuklarına armağan eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün Anıtı önünde törenle başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilçemizde coşku içinde kutlandı.

İlk tören Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, tarafından çelenk konulmasıyla başladı. Buradaki törenin ardından İlçe stadyumundaki törenlere geçildi.

Kaymakam Davut Sinanoğlu, Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Garnizon Komutanı Mehmet Fatih Kanbaz, halkın ve çocukların bayramını kutlamasının ardından saygı duruşu eşliğinde göndere bayrak çekilip İstiklal Marşı Okundu.

Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, “23 Nisan’ın milletin kendi kaderini kendi eline aldığı, var olma ve yok olma savaşını verdiği, haklarının kazanarak kendi kendine egemen olduğunu gösterdiği ve bunun bütün dünyaya ilan ettiği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür” dedi.

Şimşek, Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri olan çocuklara emanet edecek kadar, çocuklara ve gençlere güvenini ifade eden Atatürk’ün çocuklara 23 Nisan’ı armağan ettiğini söyledi.

Şimşek; “O diriliş ruhu; Vatan, millet ve bayrak sevgisiyle geçmişte olduğu gibi çok yakın zamanda da şahit olduğumuz birlik ve beraberlik içinde büyük güçlerin üstesinden nasıl geleceğimizi tüm dünyaya göstermiştir. Gün milli birlik ve beraberlik günüdür. Bu birlikteliğimizi zedelemeye çalışan unsurlara fırsat vermeyelim. Bizi biz yapan değerleri asla unutmayalım. Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile kurtuluş savaşımızı sevk ve idare eden Şehit ve Gazilerimizi, tüm şehitlerimizi, rahmet ve minnetle yâd ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından okulların hazırlamış olduğu gösteriler büyük beğeni kazandı.

Miniklerin gösterileri büyüklere taş çıkardı. Folklor ekiplerinin ve rengarenk elbiselerinin içinde değişik kareografları ve gösterileri başarıyla sergileyen öğrenciler büyük beğeni topladılar ve coşkuyla alkışlandılar.

Kutlama törenlerinin finalindeki resmi geçit töreni de büyük alkış alırken, öğrenciler gösterilerini başarıyla tamamlamanın halkı gururunu yaşadılar.

Törene; Kaymakam Davut Sinanoğlu, Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Garnizon Komutanı Mehmet Fatih Kanbaz, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Ramazanoğlu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Alkan, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Gaziler, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM