• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,93
 • ALTIN
  %-0,17
 • BIST
  %1,96
COŞKUYLA KUTLANDI

COŞKUYLA KUTLANDI

Ulu Önder Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım Öğretmenler Günü ilçemizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İlçemizde öğretmenler günü coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, tarafından çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, pandemi tedbirleri çerçevesinde gerçekleştirildi.

Programa daha sonra Boğazlıyan Belediyesi Kültür Merkezi’nde devam edildi. Görev başında olan ve yeni göreve başlayacak olan öğretmenlere de başarılar dileğinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, emekli olan öğretmenlere de eğitime verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Öğretmenliğin insanlık tarihinin en önemli mesleği olduğunu vurgulan Şimşek, “Biz öğretmenlerimize çok güveniyoruz. Geleceğimize öğretmenlerimiz sayenizde güvenle bakıyoruz. Bu nedenle herkes daha da özveriyle çalışması gerekir” dedi.

Şimşek, “Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.

Ağır ve büyük bir sorumluluk olmakla birlikte eşsiz bir gurur vesilesi olan bu onurlu mesleğin tüm mensuplarına güvenimizin sonsuz olduğunu önemle vurgular, bu sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine getireceğine inancımı belirterek, tüm öğretmenlerimizin, öğretmen adaylarımızın ve eğitim camiası personelinin Öğretmenler Gününü kutlar, başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Programda ayrıca; mesleğe yeni giren ve adaylığı kalkan öğretmenler yemin etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM