• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,33
 • ALTIN
  %-0,18
 • BIST
  %2,74
COŞKUYLA KUTLANDI

COŞKUYLA KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Törende konuşan Kaymakam Recep Aydın, “Cumhuriyetin ilanının 99.yıl dönümünü birlikte kutlamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile ülkemizin kurtuluşu için canları veren, mücadele eden şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

19 Mayıs’ta Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatan ve 29 Ekim 1923’te Türk Milletinin karakteri ve adetlerine en uygun idare ‘Cumhuriyet idaresi’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet milletimiz için çok önemli bir miras ve vazgeçilmez bir değerdir.” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Sokak ve caddelerin Türk Bayrakları ile donatıldığı ilçemizde, Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın’ın makamında kutlamaları kabul etmesi ile başlayan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları ilçe kapalı stadyumunda devam gerçekleştirildi.

Tören Saygı duruşuna müteakip İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı.

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, törende; birlik ve beraberlik mesajı verdiği konuşmasına; Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile ülkemizin kurtuluşu için canları veren, mücadele eden şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anarak başladı.

“19 Mayıs’ta Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatan ve 29 Ekim 1923’te Türk Milletinin karakteri ve adetlerine en uygun idare ‘Cumhuriyet idaresi’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet; milletimiz için çok önemli bir miras ve vazgeçilmez bir değerdir” diyen Aydın, şunları söyledi.

“Cumhuriyet; milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceği, çağdaş dünyada hak ettiği yolda ilerlemek için birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz zaman neler yapabileceğimizin kanıtıdır.

Cumhuriyet; kurtuluş savaşı müthiş bir birlik ve beraberlikle kazanılmıştır. Bizler sadece savaş zamanı değil, barış zamanında da bir olmalıyız. Biz bir ve beraber olduğumuz zaman düşman hiç bir zaman bizi işgal edemez ve hiç bir zaman ülkemizi ele geçirmeye asla tevessül edemeyecektir.”

Aydın, ailelere de çağrıda bulunarak, geleceğin teminatı çocukları yetiştirirken onları en güzel bir şekilde milli ve manevi değerlere uygun iyi bir insan ve merhametli olarak yetiştirilmesi gerektiğine dikkat çekerek, birlik ve beraberliğin önemine işaret etti.

Konuşmaların ardından okulların hazırlamış olduğu birbirinden güzel gösteriler büyük beğeni kazandı.  Folklor ekiplerinin ve rengarenk elbiselerinin içinde değişik kareografları ve gösterileri başarıyla sergileyen öğrenciler büyük beğeni topladı.

Öğrencilerin günün anlam ve önemi ile ilgili okudukları şiirlerle tören kalabalığını coştururken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi geçit töreni ile sona erdi.

Programda ayrıca; çeşitli etkinliklerde dereceye giren öğrencilere kupaları protokol üyelerince verildi.

Törene Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Cihat Ateş, Belediye Başkan vekili Zafer Aygüner, Jandarma Komutanı Ümit Kandemir, MYO Müdürü Mustafa Kocakaya, Siyasi Parti Temsilcileri, Baro Temsilcisi Av. Abdulkadir Gemici, İl Genel Meclis Üyeleri, Şehit yakınları, gaziler, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM