• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ

COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. yılı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yarın çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yarın çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Şehit ve Gazilerimizin Başkomutanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanıyor.

İlçemiz Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtı’na Çelenk sunma töreni ile başlayacak olan program Boğazlıyan ilçe stadında saat 10:00’da devam edilecek.

Burada İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma, şiirler, folklor gösterileri ve oyunlar ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlanacak.

-ONUR VE GURURLA KUTLUYORUZ-

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, “Aziz milletimizin tarihinde yeni bir dönemin başlangıcı olan, devletimizin temellerinin atıldığı, milli kurtuluş savaşımızın Büyük Millet Meclisi tarafından yürütülmeye başladığı günün 99. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz” dedi.

Kaymakam Sinanoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, ulusal bağımsızlık için atılan en önemli adımlardan birisi olarak ’23 Nisan 1920′ tarihinde açılan TBMM’nin kuruluşunun 99. yıldönümü olan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği bu mutlu günün büyük bir coşku ve gururla kutlanıldığını belirtti.      Kaymakam Sinanoğlu, şunları kaydetti.

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 1920 yılında kurulmasının onuruna, sadece ülkemiz çocuklarına değil, bütün dünya çocuklarına da ithaf edilen ve kutlanan milli bayramlardan birisidir. Mustafa Kemal Atatürk, çocukları milletin geleceği olarak gördüğünden onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etti. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar önemli birer vesiledir. Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyor, Boğazlıyan halkının ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM