• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
COVİD-19 SALGINI İLE İLGİLİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI

COVİD-19 SALGINI İLE İLGİLİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Yozgat Valisi Ziya Polat, başkanlığında il genelinde Koronavirüs (Covid-19) Salgını hakkında alınacak tedbirler kapsamında olağanüstü toplandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan “Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi”’nde “Covid19 Kapsamında Sinema, Tiyatro ve Diğer Kültürel Etkinliklerle İlgili Alınması Gereken Önlemler” başlığında belirlenen tedbirler ile Kültür ve Turizm Bakanlığının Genelgesinde belirtilen önlemlere riayet edilmesi kaydı ve genelge ile faaliyetleri durdurulan tiyatro, sinema, konsersalonu ve gösteri merkezlerinin 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren faaliyetlerine başlayabilmesinin görüşüldüğü toplantıda bir dizi kararlar alındı.

Buna göre, “Faaliyete başlayacak olan tiyatro, sinema, konser salonu ve gösteri merkezlerinin Belediyeler tarafından ayda en az iki kere denetlenmesine,

Camilerde toplu ibadet yapılmasına izin veren 22.05.2020 tarih 8357 sayılı Genelgenin 6 ncı maddesinde,  “Camilerde bulunan abdesthane, şadırvan ve tuvaletlerin geçici bir süreyle vatandaşlarımızın kullanımına kapalı tutulması” hükmüne yer verilmişti. Camilerimizdeki abdesthane, şadırvan ve tuvaletlerin; Avm, lokanta vb mekânlarda bulunan benzer yerler için Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenen kriterlere uyulmak kaydıyla 30.06.2020 tarihinden itibaren açılmasına,

Usulüne göre alınan ilan ve tebliğ edilen bu kararların uygulanmasında ihmal ve kusuru görülenlerin eylemleri başka bir suç unsuru oluşturmuyorsa, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi ve Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince idari para cezası uygulanması, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına” Oy birliği ile karar verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM