• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
COVİD-19’SUZ BİR TÜRKİYE!

COVİD-19’SUZ BİR TÜRKİYE!

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, 1 yılı aşkın süredir devam eden Koronavirüs salgını ile mücadelenin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sürdürülebilmesinin son derece önemli olduğu uyarısı yaptı. Ayrıca; Yozgat il genelinde ise 28 Nisan itibarıyla 124 Bin vatandaşın aşı olduğu bildirildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, (yazılı açıklamasında) “Salgın yönetiminin önemli unsurlarından birside muhakkak ‘iletişim’dir. Son dönemde tedbirlerin gevşemesi ve hızlı yayılan mutasyonlar sebebiyle vaka sayılarının artması nedeni ile Cumhurbaşkanlığımızca alınan kararlar doğrultusunda uygulanacak olan tam kapanma sürecinde vaka artışları, ağır hasta sayıları ve can kayıplarımız muhakkak azalacaktır. Bu hedeflenen azalmaların sağlanması tüm Türkiye olarak daha rahat daha güzel günler göreceğiz anlamına gelmektedir” dedi.

“Hedeflenen bu güzel günler için; Pandemi sürecinin başından bu tarafa Sağlık camiamız çalışanları gibi 7/24 her şartta, zorlukta ve her yerde görev yapan Emniyet ve Jandarma kuvvetlerimiz içinde bulunduğumuz şu zor günlerde daha çok yorulmaktadır” diyen Dr. Şahin, açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

“Biz Türk Milleti olarak her zaman Güvenlik güçlerimize karşı derin, kuvvetli ve içten bir Muhabbet duyarız, bu zor zamanlarda Güvenlik Güçlerimizin yapmakta oldukları denetim ve uygulama faaliyetlerinde, onların işlerini kolaylaştırmak, onlara yardımcı olmak için vatandaş olarak her zamankinden daha fazla hoşgörü, anlayış ve iyi niyet göstermeliyiz.

Bugüne kadar yaptığımız fedakârlıkları düşünerek, temizlik, maske ve mesafe tedbirlerimizi hassasiyetle uygulamaya devam etmek zorundayız. Unutmayalım ki koranavirüs salgınını tedbirlere ne kadar güçlü şekilde uyar isek o kadar kısa sürede ülke olarak daha hızlı yenebiliriz.

Bu zorlu süreçte biz Sağlık camiasına, emniyet ve jandarma kuvvetlerimize yardımcı olan, kurallara uyan vatandaşlarımıza gösterdikleri sabır, fedakarlık ve özveriden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Ayrıca; Yozgat il genelinde başlanılan aşı çalışmasında 28 Nisan itibarıyla şuana kadar 124 Bin vatandaşın aşı olduğu bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM