• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %0,08
 • ALTIN
  %-0,43
 • BIST
  %0,06
COVİD DENETİMLERİ HIZ KESMİYOR

COVİD DENETİMLERİ HIZ KESMİYOR

Boğazlıyan’da da büyük bir kararlılıkla sürdürülen yeni tip Koronavirüs (Covid 19) salgın hastalığı ile etkin mücadele amacıyla gerçekleştirilen denetimler hız kesmiyor.

İlçede, Boğazlıyan Kaymakamlığı koordinesinden İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Koronavirüs (Covid 19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyulup uyulmadığı konusunda büyük bir kararlılıkla denetimlerini sürdürüyor.

İşyerleri ve alışveriş yapmak üzere gelen vatandaşlar başta olmak üzere tüm vatandaşlar maske, sosyal mesafe ve hijyen  kurallarına uymaları hususunda sürekli bilgilendiriyorlar.

İlçede Koronavirüs (Covid 19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymayan vatandaşlara idari para cezası yazılırken; yetkililer, bundan sonra da alınan tedbirlere uyulmaması halinde para cezalarının yazılmasına devam edileceğinin bilinmesini istiyorlar.

Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe merkezi ve çevresinde halkın sağlığı,  pandemi ile mücadele, uyarı ve cezai müeyyide uygulama amacıyla (1) haftalık süreçte uygulama ve denetlemeler gerçekleştirdi.

Denetimlerde maskenin düzgün takılması, sosyal mesafe kurallarına uyulması, iş yeri, araç, kişisel temizlik kurallarına uyulması konularına önem verilirken, kurallara uymayan iş yerleri ve şahıslara cezai işlemler uygulandı.

Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, vatandaşların kurallara uyarak sağlıklı günler geçirmesi amacıyla, Berber, Kuaför, Pastane, Fırın, Market, Pazar Yerleri, İş Yerleri, Otogar, Toplu Ulaşım Araçları ile diğer alanlardaki denetimlerin Ülkemizin COVİD-19 ile mücadelesine etkin olarak katkı sağlaması ve ilçenin sağlık güvenliğini artırmak için denetimlerin artarak devam edeceği ve kurallara uymayanlara ise cezai müeyyideler uygulanacağı bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM