• DOLAR
  13,4530
  %0,57
 • EURO
  15,2434
  %0,66
 • ALTIN
  796,19
  %0,72
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
ÇÖZÜM COŞAR’DA

ÇÖZÜM COŞAR’DA

Boğazlıyan’ın Tozluyurt Deresi Tarih Oluyor

Boğazlıyan’da göreve geldiği günden itibaren ilçe için gecesini gündüzüne katan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ilçenin kronik sorunu olan ve Devlet Hastanesi’nin de bulunduğu bölgede bulunan açık kanala el attı. Başkan Coşar’ın talimatı ile hem çevreye hem de doğaya zarar veren açık kanal kapatılıyor. Yaklaşık 2 Milyon TL’ye mal olacak proje ile yol çalışması ve olası taşkın zararlarından da korunacak.

SORUNA NEŞTER VURULDU

Boğazlıyan’ın yıllardır çözüm bekleyen sorunu tarih oluyor.

Boğazlıyan’ın kronik sorunu olan ve Devlet Hastanesi’nin de bulunduğu bölgede bulunan, dere yatağındaki kötü koku saçan atık sular kontrol altına alınacak.

Çevre sakinlerinin de kötü koku nedeniyle ciddi rahatsızlık yaşadığı Tozluyurt Deresi’nde kapalı kanal ile bir yandan çevreye diğer yandan da doğaya zarar veren açık olan kanal Başkan Gökhan Coşar’ın talimatı ile kapatılıyor.

Atık su ve yağmur sularının kolektör hattına alınarak yeraltından akışı için çalışmalar başlatıldı. Dere tabanında biriken ve kötü kokuya neden olan atıklara Başkan Gökhan Coşar, el attı.

Göreve geldiği günden itibaren ilçe için gecesini gündüzüne katan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ilçenin kronik sorunu olan ve Devlet Hastanesi’nin de bulunduğu bölgede bulunan açık kanala el attı. Başkan Coşar’ın talimatı ile hem çevreye hem de doğaya zarar veren açık kanal kapatılıyor. Yaklaşık 2 Milyon TL’ye mal olacak proje ile olası taşkın zararlarından da korunacak.

Başkan Gökhan Coşar, konuyla ilgili (Gazetemize) yaptığı açıklamada, “İlçemizde ki kronik sorunların hepsini çözmeye söz verdiğimiz gibi; sonuç odaklı ve kalıcı çözümler üretmek için emin adımlarla yürüyor, var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Boğazlıyan Devlet Hastanesi’nin de bulunduğu Tozluyurt Deresi bölgesinde kapalı kanal yardımı ile kötü koku saçan atık suların kontrol altına alınmasının hedeflendiğini söyleyen Başkan Gökhan Coşar, “Hem çevreye hem de doğaya zarar veren açık kanal kapatılıyor. Taşkın Koruma İnşaatı Yapım işine başlanıldı.

Yaklaşık 1.100 metrekarelik kısımda dik duvarlı kanal, yol geçişleri için iki adet betonarme köprü imalatı ile 2.200 metre panel çit imalatı yapılacaktır. Projenin tamamlanması ile birlikte ilçe merkezi, Tozluyurt Deresinde meydana gelecek olası taşkın zararlarından da korunmuş olacak. Yaklaşık 2 Milyon TL’ye mal olması beklenilen proje kapsamında ayrıca yol yapımı da yapılarak, ilçe halkının hizmetine sunulacaktır. Hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerinde bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM