• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %1,37
 • ALTIN
  %1,06
 • BIST
  %1,49
ÇÖZÜM TEDBİR VE AŞI

ÇÖZÜM TEDBİR VE AŞI

Sağlık Bakanlığının 5-11 Şubat verilerine göre, her 100 bin kişideki vaka sayısı Yozgat (748,86), oldu. Yozgat’ta aşı yaptıranların oranı ise yüzde 76.8 olurken, hem ülke genelinde hem de Yozgat genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında yaşanan artış endişe yaratıyor.

Sağlık Bakanlığının 5-11 Şubat verilerine göre, her 100 bin kişideki vaka sayısı Yozgat (748,86), oldu.

Son günlerde hem ülke genelinde hem de Yozgat genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında yaşanan artış endişe yaratıyor.

Sağlık Bakanlığı 5-11 Şubat arasında vaka yoğunluğu verilerine paylaştı. Buna göre, 5-11 Şubat arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan her 100 bin kişideki vaka sayısı 10 il; Amasya, Osmaniye, Karaman, Burdur, Adıyaman, Çorum, Kırşehir, Hatay, Kayseri ve Samsun oldu. Her 100 bin kişideki vaka sayısı Yozgat’ta iğse (748,86), oldu.

“AŞI ORANI YÜZDE 76.8”

Bu arada; Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Yozgat’ta aşı yaptıranların oranı ise yüzde 76.8 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Salgının Omicron döneminde asıl mücadeleyi risk grubundakilerin hayatını riskten koruyarak vereceğiz. Bu mücadeleden, kendilerinin alacağı tedbirlerle, aşı ve tedavi desteğiyle, her birimizin bu gruptakilere göstereceği dikkatle başarılı şekilde çıkmak zorundayız.

Ayrıca; Variola virüsünün neden olduğu Çiçek Hastalığı gibi birçok hastalık aşıyla ortadan kalktı. Başka pek çok bulaşıcı hastalıksa aşılar sayesinde önlenip, yayılımları engellenebiliyor. Biz de aşı ve zayıf varyant avantajıyla Covid-19’a karşı artık güçlüyüz. Aşılarınızı yaptırın” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM