• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ HEYECANI!

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ HEYECANI!

28 Mayıs Pazar Günü Seçmen Sandığa Gidiyor. Seçim atmosferi Boğazlıyan’da da büyük bir heyecan yaratırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı adayı, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise Millet İttifakı adayı olarak seçmenlerin karşısına çıkacak.

İlçemizde Pazar günü gerçekleştirilecek 13. Cumhurbaşkanlığı seçimi için hazırlıklar sürüyor.

İlçede 25 Bin 467 seçmen, tercihlerini belirlemek üzere sandık başına gidecek. Ülkenin geleceğini belirleyecek olan seçimde, Cumhur İttifakı adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yarışacak.

Boğazlıyan halkı, uzun süredir devam eden seçim kampanyalarını takip ederek tercihlerini yapmaya hazırlanıyor.

“Seçim atmosferi ilçede büyük bir heyecan yaratıyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı adayı olarak seçimlere katılırken, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise Millet İttifakı adayı olarak seçmenlerin karşısına çıkacak.

İki aday, farklı politika ve vizyonlarla seçmenlere seslenirken, Boğazlıyan halkı da gelecekleri için önemli bir tercih yapacak.

Boğazlıyan’da ise seçim sürecinin düzenli ve güvenli bir şekilde işlemesi için gerekli tüm önlemlerin alındığı belirtildi.

Seçim sonuçları, oy sayımının tamamlanmasının ardından halka duyurulacak ve Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı seçilecek. Seçim sonuçları, ülkemizin siyasi geleceğini etkileyecek önemli bir adım olacak.

Boğazlıyan halkı, 13. Cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gitmek üzere gün sayarken, seçim sürecinin demokratik bir ortamda geçmesi ve seçmen iradesinin saygı görmesi temenni ediliyor.

14 Mayıs’ta gerçekleşen seçimlerde Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranı yüzde 49,52, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranı yüzde 44,88 olarak gerçekleşmişti. Pazar günü gerçekleşecek olan seçimlerde en yüksek oyu alan aday 13. Cumhurbaşkanı olacak.

22 BİN 134 SEÇMEN OY KULLANMIŞTI

Bu arada geçtiğimiz 14 Mayıs seçiminde ilçemizde yoğun bir katılım sağlanmış, toplam 25 Bin 467 seçmenden 22 Bin 134’ü oy kullanırken, 454 oy geçersiz sayılmıştı. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM