• DOLAR
  8,3615
  %-0,91
 • EURO
  9,9370
  %-0,99
 • ALTIN
  488,71
  %-0,70
 • BIST
  1.400
  %0,48
DARBECİ ZİHNİYETİN KÖKÜNÜ KAZIMAYA KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ

DARBECİ ZİHNİYETİN KÖKÜNÜ KAZIMAYA KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay, twitter üzerinden yaptığı açıklamada; “27 Mayıs, iktidarın millete rağmen askeri vesayet tarafından gasp edildiği kara bir gündür” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay, twitter üzerinden paylaşımda bulundu.

Oktay, demokrasiyi vurguladığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi.

“27 Mayıs, iktidarın millete rağmen askeri vesayet tarafından gasp edildiği kara bir gündür.

Merhum Başbakan Adnan Menderes, arkadaşları başta olmak üzere her türlü darbe ve vesayete karşı millet iradesinin hâkimiyeti uğrunda can veren şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Yassıada 60 yıl sonra bugün yeniden tarihe tanıklık etti.

Vesayeti yol arkadaşı olarak seçenlere Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ndan bir kez daha seslendik. Bu millete 27 Mayıs’ı, 12 Eylül’ü ve 15 Temmuz’u yaşatan darbeci zihniyetin kökünü kazımaya kararlılıkla devam edeceğiz.

Adada inşa edilen “27 Mayıs Tarih Platosu” ve “Demokrasi ve İnsan Hakları Müzesi” gibi yapılar vesilesiyle demokrasi şehitlerimiz milletimizin kalbinde yaşamayı sürdürecek; cuntacılar sonsuza dek vicdanlarda mahkum olacak.

Demokrasiye olan inancımızı koruyarak milletimizin iradesine hiçbir vesayetin ipotek koymasına müsaade etmeyeceğiz. İdama giderken dahi Milletini ve Devletini düşünen bir Lider. 27 Mayıs 1960 darbesinin sene-i devriyesinde Merhum Başbakan Adnan Menderes’ i, Arkadaşları Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmet ve minnetle anıyorum. Mekanları cennetî alî olsun inşallah.”

“Boğazlıyan’a Gönülden Selam”

Bu arada; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay, Ramazan Bayramı’nda Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ile telefonla görüştü. Başkan Coşar, “Her zaman yanımızda olan ve çalışmalarımıza her vakit yakın ilgi, katkı ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen, Ülkemizin ve Yozgat’ımızın gururu Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay Beyefendi, tüm hemşehrilerimizin bayramını tebrik ederek, gönülden selamlarını iletti” dedi.

Başkan Coşar, ayrıca TBMM Anayasa Komisyonu Başkanımız Sayın Bekir Bozdağ ve Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcımız Sayın av. Yusuf Başer, tüm Boğazlıyanlı hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını tebrik ederek, sizlere en kalbi duygularla selamlarını iletti” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM