• DOLAR
  8,6619
  %-0,03
 • EURO
  10,1842
  %0,23
 • ALTIN
  490,67
  %-0,17
 • BIST
  1.392
  %-1,94
DEĞERLERİMİZ ÖZÜMÜZDÜR

DEĞERLERİMİZ ÖZÜMÜZDÜR

Boğazlıyan’da öğrencilerin akademik gelişimlerinin yansıra duygusal gelişimlerine de destek olmak ve benimsenmiş kültürel mirası öğrencilere benimsetilerek onların bilgilerini davranışa dönüştürerek hem kendileri hem de toplum için daha da faydalı olmalarını sağlamak amacıyla “Değerlerimiz Özümüzdür ” projesi Boğazlıyan Fatih İlkokulun da uygulamaya konuldu.

Boğazlıyan Fatih İlkokulu farklı bir etkinliğe daha imza attı. ‘Değerler Özümüzdür’ projesini uygulamaya koyan Okul Müdürü Bekir Erkoç, gözetiminde öğretmen ve  öğrencilerinde desteği ile ‘hayal kuran tek canlı biz değiliz’ ve ‘hayvanları sevelim koruyalım’ sloganıyla farklı bir etkinliğe dikkat çekti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek’in de desteklediği proje kapsamında öğrenciler okul bahçesine ahşap ve kartondan kedi evi yapılarak, soğuk kış günlerinin yaşandığı bu günlerde sokak hayvanlarının bir yuvası olurken, göçmen kuşlar da unutulmadı.

Fatih İlkokulu Müdürü Bekir Erkoç, ‘Değerler Özümüzdür’ projesi kapsamında hayvanları koruma değerini kedi evi etkinliğiyle öğrencilerle birlikte gerçekleştirdiklerini belirterek, “Evde, eskimiş tişört ve kumaşlarla, market ve bakkallardan alınan kutulara geçirip çöp poşetleriyle kapladık.Tabanına yine yıpranmış kazakları döşedik. ‘Hayal Kuran Tek Canlı Biz Değiliz’ ve ‘Hayvanları Sevelim Koruyalım’ sloganıyla dikkat çekmek istedik” dedi.

Okul Müdürü Erkoç, şunları ifade etti.

“4/B, 4/C ve 4/D sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri M. Volkan İhtiyar,Fatma İhtiyar, Sevim Bakır, Fatih İlkokulu bahçesi ile Bağlarbaşı Mahallesine yaptıkları kedi evlerini bıraktılar. Belki soğuk bir kış gecesini yada bir kaç saati kedi evinde geçirecek kediler. Nasıl ki; bizler sıcak bir yuva özlemi çekiyorsak, eminiz kedilerde dile gelmeseler de bunun hayalini kuruyorlardır. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Mustafa Şimşek’in Değerler Eğitimi hassasiyeti malumdur. Değerleriyle büyüyen nesiller biz eğitimcilerin gayret ve çalışmalarıyla anlam kazanacaktır. Yine 4/D sınıfı velisinin katkısıyla Fatih İlkokulu bahçesine ahşap kedi evi konulup kedilere bir yuva sunuldu.

Öğretmenleri rehberliğinde pankartları taşıyan ve kedi evlerini kediler için bırakan öğrencilerimiz mutluydu. Değerler Özümüzdür, bizi biz yapan atalarımızdan kalan kuşaklara aktarılacak olan erdemlerimizdir.

Ayrıca; kuşları da unutmadık. 2/C ve 2/D sınıf öğrencilerimiz Fatih İlkokulu bahçesine yemlikler astılar. Sınıf öğretmenleri Meliha Doğan ve Naciye Yüksel velilerinin de desteğiyle Kuşlara Bir Damla Umut Oldular. Bu tür etkinliklerde öğrencilerimizin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Fatih İlkokulu idareci ve öğretmenleri olarak, değerlerine sahip çıkan nesiller yetiştirmede etkinliklerine devam edecektir.”

Erkoç, öğrenci çalışmalarını desteklediklerini de sözlerine ekleyerek, “Değerlerimizin yaşatıldığı etkinliklerin yapıldığını görmek gururlandırıyor bizi. Değerlerimize sahip çıkalım” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM