• DOLAR
  13,4423
  %0,49
 • EURO
  15,2255
  %0,54
 • ALTIN
  795,76
  %0,66
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
DEĞİŞİM ŞART

DEĞİŞİM ŞART

Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan adayı Tekin Sungur, “Esnaf ve sanatkar manevi değerlerimizin kültürün ve samimiyetin muhafızıdır. Esnaf bulunduğu şehrin bir aynasıdır” dedi.

Boğazlıyan’ın sevilen esnaflarından Tekin Sungur, Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Boğazlıyan’ın en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından birisi olan Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Mayıs ayı içerisinde yapılması planlanan Olağan Genel Kurulu’nda Oda Başkanlığı için Boğazlıyan’ın sevilen esnaflarından Tekin Sungur, aday oldu.

“SORUNLARI BİLİYORUM”

Boğazlıyan esnaf ve sanatkarına hizmet etmek için aday olduğunu belirten Tekin Sungur, “Bilindiği gibi Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ilçemizin en büyük STK’larından bir tanesi ve ilçe halkı ve esnafımız için önemli bir rol üstlenen kurum. Esnaf ve sanatkarlar bir toplumun iş hayatına can veren damarlardan birisidir.  Esnaf ve sanatkarlarımızın temsilinde haklarının korunmasında, geliştirilmesinde çalışmalarının yapılmasının yanında, üyelerimizin sorunlarını kendi şahsi sorunlarımızdan üstün tutarak, günün her saatinde hizmet etmeyi görev kabul edeceğiz” dedi.

SUNGUR; KAYITSIZ KALMADI

Boğazlıyan’ın önde gelen esnaflarından Tekin Sungur, Esnaf ve Sanatkarın taleplerine kayıtsız kalmadı.

Boğazlıyan’ın köklü esnaflarından, çözüm odaklı, cana yakınlığı ile “Ağabeyi” diye anılan Tekin Sungur, esnaf ve sanatkardan gelen yoğun baskılara kayıtsız kalmayarak, bu ay içerisinde yapılması planlanan Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı’na Aday olduğunu açıkladı. Sungur, “Göreve seçilmem durumunda ilk icraat olarak makam aracını satacağım, esnaftan alınan yüksek ipotek oranlarını en asgariye çekerek herkesi rahatlatacağım. Seçilmem durumunda bir dönem Başkanlık yapmayı şimdiden taahhüt ediyorum” dedi.

Boğazlıyan’daki ticari hayatında “Ahi Evran” geleneğini yaşatan, beşeri ilişkileriyle herkesin “Ağabeyi” söylemine mazhar olan Sungur, gariban esnafa yardımcı olmak için, ipotekleri en asgari düzeyde tutmak için, kurumun hak ve hukukunu korumak için aday olduğunu söyledi.

BİR DÖNEM İÇİN ADAYIM

Kooperatif Başkanlığı’na seçilmesi durumunda sadece bir dönem Başkanlık yapacağını ve ilk icraat olarak makam aracını satacağını anlatan Başkan Adayı Tekin Sungur, “Kooperatif’te görev değişimi şarttır. Kimse o makamda 15 yıl oturmamalıdır. Biz göreve seçilmemiz durumunda sadece bir dönem Başkanlık yapacağımızı şimdiden ilan ediyoruz” dedi.

Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Tekin Sungur, şunları söyledi.

“Esnaf ve sanatkarlarımızdan gelen yoğun baskılar sonrasında adaylığımı açıklamış bulunuyorum. Seçimi kazanmam durumunda bir dönem Başkanlık yapacağımı şimdiden taahhüt ediyorum.

MAKAM ARACINI SATACAĞIM

İlk icraat olarak makam aracını satacağım, Kooperatif’e para çekmek için gelen üyelerimize hiçbir zorluk çıkarmadan, ipotek oranlarını yüzde 25’e kadar düşürüp onlara kolaylık sağlayacağım. Gariban esnafımıza yardımcı olmayı bir görev bileceğim.

TEMİNAT ORANLARINI ASGARİ DÜZEYE ÇEKECEĞİM

Esnaf ve sanatkarımız 100 bin lira almak için müracaat ettiklerinde bunun üç katı yani 300 bin TL.’ye yakın teminat olarak alınıyor.

Biz esnafımıza yardımcı olmak, kurumun hak ve hukukunu korumak için göreve talip olduk.

GÖREV DEĞİŞİMİ ŞART

Görev değişimi şart. Makama gelenler 15 yıl kalmamalı. Bizler bir dönem için aday olduk.”

HEDEFİMİZ ODAMIZI DAHA AKTİF HALE GETİRMEK

“Öncelikli hedefimiz odamızı daha aktif ve başarılı bir hale getirmektir” diyen Başkan Adayı Tekin Sungur, “İlçemizdeki diğer STK’lar ile sürekli istişare içerisinde olup, ortak projeler üretip, esnafımıza ve ilçemize, nasıl daha faydalı olabiliriz gayreti içinde olacağız. Yönetim kurulu ve üyelerimizle birlikte el ele verip, esnaf ve sanatkarımızın hakkını her konuda arayacağız. Ayrıca esnaf ve sanatkarın önünü açmak için ne gerekirse yapacağız, hep birlikte daha güzel hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sevgi ve saygılarımı sunar, esnafımıza bol kazançlar dilerim” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM