• DOLAR
  8,6482
  %0,24
 • EURO
  10,1591
  %0,41
 • ALTIN
  494,25
  %0,42
 • BIST
  1.399
  %0,94
DENEME PARSELLERİNİN HASADI YAPILDI

DENEME PARSELLERİNİN HASADI YAPILDI

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık merkezlerinden Yozgat’ta deneme parsellerinin hasadı yapıldı.

Tarım ve Orman Yozgat İl Müdürü Tanju Özkaya, “Ankara Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsünün çeşitleri deneme parsellerinin hasadı enstitü teknik personeli ve İl Müdürlüğümüz teknik personeli tarafından yapıldı. Hasat yapılan deneme parsellerinden çok güzel sonuçlar alındı. Çiftçilerimize bu çeşitleri ekmeleri konusunda tavsiye ediyoruz” dedi.

Ankara Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsünün Yerli ve Milli çeşit buğday arpa deneme parsellerinin hasatları yapıldı.

Hasat Tarım ve Orman Yozgat İl Müdürlüğü’nün teknik personeli ve Ankara Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsünün teknik personeli tarafından yapıldı.

Hasat ile ilgili olarak Tarım ve Orman Yozgat İl Müdürü Tanju Özkaya, yaptığı açıklamada; “Geçen hafta tarla günü yerli ve milli buğday-arpa çeşitlerimiz çiftçilerimize ve kamuoyuna tanıtılmıştı. Tarla günü yapılan alanda 2 çeşit çalışma vardı. Birincisi Ankara Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından ekilen 100’er m2’lik deneme parselleridir. Diğeri ise çiftçi şartlarında ekimi yapılan 5’er dekarlık demonstrasyon parselleridir” dedi.

Özkaya, “Ankara Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsünün çeşitleri deneme parsellerinin hasadı enstitü teknik personeli ve İl Müdürlüğümüz teknik personeli tarafından yapıldı. Çiftçi şartlarında yapılan demonstrasyon ekimlerinin hasatları ise önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

Hasat yapılan deneme parsellerinden çok güzel sonuçlar alındı. Çiftçilerimize bu çeşitleri ekmeleri konusunda tavsiye ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM