• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %-0,15
Denetimler sürüyor

Denetimler sürüyor

Boğazlıyan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Boğazlıyan Toplum Sağlığı Merkezi, gıda ve gıda maddeleri üzerindeki denetimlerini artırarak sürdürüyor. Mübarek ramazan ayına kısa bir süre kala denetimlerini artıran ekipler, ekmek fırınlarında denetim yapıp, hijyene dikkat çektiler.

Boğazlıyan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Boğazlıyan Toplum Sağlığı Merkezi’nce ekmek fırınlarına yönelik denetim gerçekleştirdi.

Denetimlerde özellikle imalat alanında incelemelerde bulunan ekipler, hijyen ve işçi sağlığı konularında işyeri sahiplerini uyarılarda bulundular.

Ramazan ayına sayılı günler kala ekiplerde denetimlere hız verdi. Üretilen gıda maddelerinin halka satıldığını belirten ekipler, “İş yeri sahiplerimiz her şeye dikkat ederek daha titiz davranmalılar. Burada yaşanacak bir sağlık sorunu diğer insanlarımızı olumsuz yönde etkileyebilir” dediler.

Denetimlerin sadece Ramazan ayına özel olmadığını da vurgulayan ekipler, “Gıda üretimi yapan tüm iş yerleri bundan sonra da sık sık denetlenecek. Halk sağlığı konusunda çok titiz davranıyoruz. İnsan sağlığı her şeyden önemli. Denetimlerde işyerlerinin genel temizlik, üretim izni ve ruhsat konularında kontroller yapıldı. Halkımızın sağlıklı, temiz ve kaliteli gıda ürünlerini tüketmesi için kontrollerimiz artarak devam edecek. Halkımızın sağlığını korumak bizim en önemli vazifelerimizden bir tanesidir. Ramazan ayı öncesi de halkımızın temel gıda maddesi imalatı yapan ve satan işyerlerini denetleyip, işletmenin ve çalışma ortamının temizliği ile gerekli belgelerin olup olmadığını kontrol ediyoruz” açıklamasında bulundular.

-“ESNAF MEMNUN”-

İşyeri sahipleri ise denetimlerden memnun olduklarını belirterek, “Tabi ki denetim şart. Bizler her zaman özellikle hijyen başta olmak üzere her türlü ürünün hazırlanıp tüketim aşamasına gelmesine kadar çok titiz davranıyoruz. Halkımız gönül rahatlığı ile gıda ürünlerini tüketebilirler” ifadelerinde bulundular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM