• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
DENETİMLER SÜRÜYOR

DENETİMLER SÜRÜYOR

Boğazlıyan halkının huzur, güven ve sağlığı için ilçe genelinde duyarlılığı arttırmak, vatandaşları uyarmak ve sağlık tedbirlerine uymayanlara cezai yaptırım uygulamak amaçlı denetimler artarak devam ediyor.

Denetim ekiplerinin başında bulunan İlçe Emniyet Müdürü Volkan Güneş, İçişleri Bakanlığının Covid-19 tedbirleri kapsamında Boğazlıyan Kaymakamlığı Koordinesinde, COVİD-19 tedbirleri hakkında bilgilendirmede bulunarak, Maske takılmasının zorunlu olduğunu, sosyal mesafe kurallarına uyulması gerektiğini, hijyen ve izolasyon sürecine uyulması gerektiği konularında esnaf ve vatandaşlara bilgiler aktardı.

Otomobil, tarım araçları, toplu ulaşım araçlarının bakım, onarım, tamiratını yapan Boğazlıyan Sanayi Bölgesi esnafını uyarmak, bilgilendirmek ve kural ihlallerini önlemek amacıyla;İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ile alan denetimleri gerçekleştirildi.

Denetim ekiplerinin başında bulunan İlçe Emniyet Müdürü Volkan Güneş, İçişleri Bakanlığının Covid-19 tedbirleri kapsamında Boğazlıyan Kaymakamlığı Koordinesinde, alınan talimatlar doğrultusunda Sanayi esnafıyla görüşerek, dükkânlarda bulunan vatandaşlarla bire bir sohbet ederek COVİD-19 tedbirleri hakkında bilgilendirmede bulundu,       Maske Takılmasının Zorunlu Olduğunu, Sosyal Mesafe Kurallarına Uyulması Gerektiğini, Hijyen ve İzolasyon Sürecine uyulması gerektiği konularında bilgiler aktardı.

Ayrıca; İzolasyon ekipleri  Kaymakamlık talimatları doğrultusunda Pozitif ve Temaslı vakaları ikametlerinde denetledi. Denetim kapsamında, Sanayide bulunan Oto tamiri, Tarım Makinesi Tamiri, Mobilya, Demir işletmeleri gibi esnaflar ile Çarşı merkezinde AVM ve esnaflara denetlendi.

Sesli ikaz sistemleri ile gerekli uyarı ve denetlemelerin yapıldığı, Boğazlıyan halkının huzur, güven ve sağlığı için ilçe genelinde duyarlılığı arttırmak, vatandaşları uyarmak amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde sağlık tedbirlerine uymayanlara cezai yaptırım uygulandı.

DENETİMLER ARTARAK SÜRECEK

Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimlerin artarak devam edeceği, maske takılmasının zorunlu olduğu, sosyal mesafe kurallarına uyulması gerektiği, hijyen ve izolasyon sürecine uyulmasının önemine dikkat çekildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM