• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
DENETİMLER SÜRÜYOR

DENETİMLER SÜRÜYOR

İçişleri Bakanlığının koronavirüsle mücadele kapsamında yayımladığı yeni genelge kapsamındaki denetimler Yozgat il genelinde de sürüyor. Genelgeye göre, pazar gününe kadar denetimler yapılacak.

Yozgat Valisi  Ziya Polat, başkanlığında  toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu  koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni kararlar aldı. Bu kapsamda 19 Ekim’de başlayan denetimler pazar gününe kadar devam edecek.

Denetimlerde, il genelinde Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri başta olmak üzere kafe, restoran gibi yeme içme mekânları, Şehir içi ve şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları servisleri dâhil, otogar v.b. yerlerde kontroller gerçekleştirildi.

HER GÜN AYRI DENETİM

19 Ekim 2020 tarihinde başlayan denetimlerde bugün Organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere toplu işçi çalıştırılan fabrika, işletme vb. yerler ile personel servisleri denetlenecek.

22 Ekim 2020 Perşembe: Tanılı ya da temaslı olması nedeniyle izolasyona tabi tutulan kişiler kontrol edilecek.

23 Ekim 2020 Cuma: AVM’ler, cami ve mescitler, halı sahalar/spor tesisleri denetlenecek.

24 Ekim 2020 Cumartesi: Vatandaşların kalabalıklar halinde bulunabildikleri kamuya açık alanlarda (cadde, sokak, park ve bahçeler, piknik alanları, pazaryerleri, sahiller vb.) denetim gerçekleştirilecek.

25 Ekim 2020 Pazar: Berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, düğün ve/veya nikah salonları, lunapark/tematik parklar denetlenecek.

KAPALI ALAN UYARISI

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte kapalı alanlarda yoğunlaşmaların artacağı öngörüldüğünde fiziki mesafe kuralının hayatın her alanında ve tüm mekânlarda uyulması gereken bir kural olduğu, kapalı alanlarda kalabalık şekilde toplanılmasının halk sağlığı açısından risk oluşturduğu ve kapalı yerlerin sık sık havalandırılması gerektiği hususlarının her türlü duyuru vasıtasıyla vatandaşlara hatırlatılacak.

Vali Ziya Polat başkanlığında, COVİD-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirler, tedbirlerin uygulanması ve genel durum değerlendirmesi amacıyla, İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Polat, “Sonbahara girdik, kış yaklaşıyor. Özellikle tüm kapalı yerlerde ve yoğunluğun arttığı alanlarda fiziki mesafe kuralı noktasında daha dikkatli olmalıyız.  Salgında hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Birlikte başaracağız. Koronavirüs denetimlerimizi aralıksız olarak sürdürüyoruz. Kurallara uymayanlara gerekli işlemleri uyguluyoruz. Ceza için değil, kendimizin ve çevremizdekilerin sağlığını korumak için lütfen kurallara uyalım.

Salgınla mücadelenin temel unsurlarından birisi olan “filyasyon” çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için tanı konulmuş vatandaşlarımızın yakın dönemde temaslı oldukları kişiler hakkında en doğru bilgiyi eksiksiz şekilde vermeleri de son derece önem taşımaktadır” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM