• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %-0,42
 • BIST
  %2,74
DENETİMLİ SERBESTLİK OKULLARI YENİLİYOR

DENETİMLİ SERBESTLİK OKULLARI YENİLİYOR

BOĞAZLIYAN’DA HÜKÜMLÜLER OKULLARI BAŞTAN AŞAĞI YENİLİYOR

Boğazlıyan’da denetimli serbestlik altındaki hükümlüler, ilçedeki okullarda boya-badana, çevre düzenlemesi, tamir, tadilat ve temizlik işlerini yapmaya başladı.

Adalet Bakanlığı’nca, yaz tatilinde, kamu hizmeti cezaları kapsamında, belirlenecek okullarda denetimli serbestlik altındaki yükümlüler tarafından boya, tadilat, temizlik gibi işlerin yerine getirilmesi için planlama yapıldı. Bu kapsamda, Boğazlıyan’da tespit edilen okullarda, kamu hizmeti hükümlülerinin belirlenen işlerde çalışması başlatıldı. Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin; “Yükümlülerin iyileştirilmesi, topluma kazandırılması ve topluma güven, bireye umut olan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce çeşitli çalışmalar yapılmaktadır” dedi.

 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde haklarında kamu hizmeti cezası bulunan yükümlüler tarafından okulların yaz tatili boyunca boya, tadilat, temizlik vb. hizmetlerinin yerine getirilmesi planlandı.

Bu doğrultuda Boğazlıyan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’de yetki alanındaki İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile işbirliği yaparak yaz tatili boyunca okulların boya, tadilat, temizlik vb. hizmetlerinin yerine getirilmesi amacıyla haklarında kamu hizmeti cezası olan yükümlüleri görevlendirdi. Yükümlüler okulların boyanması gereken duvarlarını boyadılar, sınıfları sildiler, koridorlarını yıkadılar, bozulmuş olan muslukları değiştirdiler, çimlerin kesimini yaptılar ve okul bahçesinin temizliğini yaptılar.

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin, yaptığı açıklamada, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde haklarında kamu hizmeti cezası bulunan yükümlüler tarafından okulların yaz tatili boyunca boya, tadilat, temizlik vb. hizmetlerinin yerine getirilmesinin planlandığını belirtti.

Başsavcı Şahin, şu ifadelere yer verdi.

“Boğazlıyan Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz yetki alanındaki İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile işbirliği yaparak yaz tatili boyunca okulların boya, tadilat, temizlik, bakım ve onarım hizmetlerinin yerine getirilmesi amacıyla haklarında kamu hizmeti cezası olan  yükümlüleri  görevlendirdi.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz bünyesindeki yükümlülere yönelik Koruma Kurulumuzun kararıyla mesleki kurslar düzenlenerek yükümlülerin iş ve meslek sahibi olmaları sağlanmaktadır. Ayrıca oluşturmuş olduğumuz Adalet Ormanımızın fidan dikimi ve bakımı işleri de yükümlüler tarafından yapılmaktadır.

Yükümlülerin iyileştirilmesi, topluma kazandırılması ve topluma güven bireye umut olan  Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün  yapmış olduğu faaliyetleri yakından takip ediyorum. Müdürlüğümüzün yapmış olduğu tüm  faaliyetlerinde işbirliği yaparak destek ve yardımlarını esirgemeyen Koruma Kurulumuzun üyelerine, tüm kamu kurum ve kuruluşların yetkililerine teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM