• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
DERNEKLERE “REHBERLİK VE FARKINDALIK EĞİTİMİ”

DERNEKLERE “REHBERLİK VE FARKINDALIK EĞİTİMİ”

Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, dernek iş ve işlemleri çerçevesinde, elektronik işlemler, bildirimler, beyanname ve genel kurul toplantıları ile gelir-gider kayıtları hakkında geniş bilgiler aktardı.

Yurtlu, devletin sıcak ve merhametli yüzünü tebarüz ettirerek, idari ve adli işlem uygulamak yerine önceden bilgilendirerek ve rehberlik ederek, insanlara yardım eli uzatılmasının hedeflendiğini söyledi.

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde faaliyet gösteren dernekler için düzenlenen “Rehberlik ve Farkındalık Eğitimi” programı gerçekleştirildi.

Programa ilçe dernekler birimi personeli, dernek başkanları ve üyeleri ile dernek temsilcileri katıldı. Programda, dernek iş ve işlemleri çerçevesinde, elektronik işlemler, bildirimler, beyanname ve genel kurul toplantıları ile gelir-gider kayıtları hakkında geniş bilgiler aktarıldı.

Dernek yöneticilerine kurumsal kimlik, sivil toplum bilinci ve birlikte iş yapma kültürüne vurgu yapan İl Müdürü Hakkı Yurtlu, devletin sıcak ve merhametli yüzünü tebarüz ettirerek, idari ve adli işlem uygulamak yerine önceden bilgilendirerek ve rehberlik ederek, devletin insanlara yardım eli uzatmasının hedeflendiğini belirtti.

Ayrıca, derneklerin kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği çerçevesinde projeler üretmelerine dikkat çekilerek, hazırlanacak projelerin PRODES üzerinden elektronik ortamda valiliğe sunulması halinde, gerekli incelemenin ardından Bakanlığa arz edileceği bilgisi verildi.

Programa katılan dernek yöneticileri ise verdikleri eğitimin oldukça faydalı olduğunu belirterek, bundan sonraki faaliyetlerinde daha bilinçli ve daha kurumsal çalışacaklarını söylediler.

Program sonunda ise İl Müdürü Hakkı Yurtlu, dernek yöneticilerine teşekkür ederek, herhangi bir konuda destek olmaları halinde kendilerine her zaman yardımcı olacaklarını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM