• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
DESTEKLEME ÖDEMELERİ UYARISI!

DESTEKLEME ÖDEMELERİ UYARISI!

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık merkezlerinden Yozgat il genelinde üreticilere ilave kira, nakliye ve analiz desteği başvuru uyarısı yapıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İlave kira, nakliye ve analiz ücreti destekleme ödemelerinin 1 Mayıs-31 Ekim, 1 Kasım-30 Nisan tarihleri arasında olmak üzere altışar aylık dönemler halinde yılda iki döneme ilişkin olarak yapıldığı belirtildi.

Açıklama, şöyle denildi.

“İlave Kira Desteği”

İlave kira desteği müracaatları, üretici/üretici örgütleri tarafından, depo kira ücreti faturası ile birlikte, dönemi takip eden ayın son günü mesai saati bitimine kadar (30 Kasım-31 Mayıs) il/ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne yapılır.

“Nakliye Desteği”

Nakliye desteği müracaatları, aynı zamanda ilave kira desteği müracaatında bulunan üretici/üretici örgütleri tarafından; ELÜS İhraç Formu ile dönemi takip eden ayın son günü mesai saati bitimine kadar (30 Kasım-31 Mayıs) yapılır. Nakliye Desteği ürün miktarı üzerinden ton başına KDV dahil 25 TL’dir.

“Analiz Ücreti Desteği”

Analiz ücreti desteği müracaatları, aynı zamanda ilave kira desteği müracaatında bulunan üretici/üretici örgütleri tarafından; analiz ücreti faturası veya kasa alındı makbuzunun aslı ile birlikte, dönemi takip eden ayın son günü mesai saati bitimine kadar (30 Kasım-31 Mayıs) yapılır. Analiz Ücreti Desteği analiz başına KDV dahil 25 TL’dir.”

İkinci dönem müracaat tarihinin 01-31 Mayıs 2019 olduğu, ürünlerin ise buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır, mercimek, nohut, fasulye ve ayçiçeği olduğu belirtilerek, çiftçilerin belirtilen tarihlerde il/ilçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine müracaat etmeleri istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM