• DOLAR
  8,6482
  %0,24
 • EURO
  10,1591
  %0,41
 • ALTIN
  494,25
  %0,42
 • BIST
  1.399
  %0,94
DEV PROJE İHALEYE ÇIKIYOR

DEV PROJE İHALEYE ÇIKIYOR

BOĞAZLIYAN’IN ARITMA TESİSİ İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ YATIRIM KOORDİNASYON DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NCA İHALEYE ÇIKIYOR.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın önemli projeleri arasında yer alan “Boğazlıyan Atıksu Arıtma Tesisi” projesi Ankara da gerçekleştirilecek ihale ile son bulacak.

Türkiye’de atıksu arıtma tesisi kurulacak ilçeler arasında yer alan Boğazlıyan’da projede son aşamaya gelindi.

Başkan Coşar’ın sık sık dile getirdiği atıksu arıtma tesisi ihaleye çıkıyor.

Boğazlıyan’da hayata geçirilen projeleri ve geleceğe dönük perspektifleri ile adından sıkça söz ettiren Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın müjdesini verdiği Boğazlıyan Atıksu Arıtma Tesisi’nin ihalesi Ankara’da yapılacak.

Başkan Gökhan Coşar, Boğazlıyan’da atıksu sorununun çözümü için kolları sıvarken, 2 Eylül 2021 Perşembe günü ihaleye çıkacak olan projenin 450 günde bitirilmesi hedefleniyor. Yüklenici firma sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlayacak.

Boğazlıyan Atıksu Arıtma Tesisi’nin önemli bir proje olduğunu dile getiren Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Bu yatırımla bölgemizdeki atıksu sorununu tamamen ortadan kaldıracağız” dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Coşar, “Projenin ihalesi önümüzdeki ay gerçekleştirilecek. Bu yatırımla bölgedeki atıksu sorununu tamamen ortadan kaldıracağız. Atık su arıtma tesisine Boğazlıyan’ın ihtiyacı var. Bizlerde Belediye olarak çalışmalarımızı tamamladık. Atık su arıtma tesisi faaliyete geçtikten sonra ilçemizin atık suyu dönüştürülerek tarımda kullanılacak. Atık su arıtma tesisi faaliyete geçtiği zaman boşa akıp giden suyu arıttıktan sonra tarım alanında kullanılacak. Böylece çiftçilerimize de katkı sağlamış olacağız” diye konuştu.

“Başkan Coşar’dan teşekkür”

Boğazlıyan’ın böylesine dev bir tesise ihtiyacı olduğunun altını çizen Başkan Coşar, “İller Bankası Anonim Şirketi Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nca Boğazlıyan (Yozgat) Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek.

Tesis İnşaatı Yapım İşi Qort=2040 m3/gün kapasiteli ve L=1684 metre Kollektör ve Deşarj Hattı İnşaatı yapılması ve yer tesliminden itibaren 450 takvim gününde tamamlanacak. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak.

Hayata geçirdiğimiz projelerle hem atıksu altyapımızı güçlendireceğiz hem de daha geniş alanda halkımıza atıksu arıtma hizmeti sunacağız.  Bu çalışmalarımız boyunca bize destek olan ve emeği geçen herkese teşekkür eder, projenin hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle, saygı ve sevgilerimiz sunarım” ifadelerinde bulundu.

Başkan Coşar, atıkların arıtılması sorununun önemli bir konu olduğunu da sözlerine ekleyerek, daha temiz, daha güzel, daha yaşanılabilir bir Boğazlıyan için, çalışmaların artırılarak sürdürüleceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM