• DOLAR
  13,4078
  %0,23
 • EURO
  15,2052
  %0,40
 • ALTIN
  793,86
  %0,42
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK

DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce ‘Dijital Çağın Girişimciliği Etkinliği’ düzenlendi. Türkiye’de yapılan araştırmalar da işsizliğin temel nedeninin iş arama sürecindeki kişilerin mesleksiz olması, İşkur kurslarıyla birlikte istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren kişi ve grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olunması hedefleniyor.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce yürütülen Dijital Çağın Girişimciliği konulu etkinlik  düzenlendi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Şube Müdürü Esra Bilici, Yozgat Ticaret İl Müdürü İbrahim Akdaş, Bozok Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Zuhal Akgün, Girişimci Gülhan Karaca ve Halk Eğitim Merkezlerinde Mesleki Eğitim Kurslarına devam eden kursiyerlerin katılımları ile online olarak gerçekleştirilen toplantıda iş arama ve mesleki nitelikler ile işgücü piyasasıyla ilgili bilgiler paylaştı.

Türkiye’de yapılan araştırmalar da işsizliğin temel nedeni iş arama sürecindeki kişilerin mesleksiz olması, İŞKUR işsizliğin temel nedeni çözmek için devamlı olarak mesleki eğitim kursları açarak, istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren kişi ve grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olunduğunun vurgulandığı programda; “Bu kurslar sayesinde mesleği olmayan vatandaşlara meslek öğretmek, mesleği olan vatandaşların niteliklerini geliştirmek ve mesleği olup iş bulamayan vatandaşların istihdam garantili kurslar aracılığıyla istihdam edilmesini sağlamak amacıyla düzenlenmekte” olduğu ifade edildi.

Toplantıda, ayrıca; “Son dönemde adı sıklıkla duyulan ‘Dijital Dönüşüm’ ile ilgili farkındalık sağlamak ve çeşitli yetkinlikler kazanmak girişimci adaylarını rekabette avantajlı konuma getireceği, Dünya’nın devamlı değiştiği, bu değişime ne kadar kısa sürede uyum sağlanırsa o kadar fazla yol kat edildiği” vurgulandı.

Etkinlik kapsamında Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Şube Müdürü Esra Bilici, Yozgat Ticaret İl Müdürü İbrahim Akdaş Bozok Üniversitesi Dr. Öğr Üyesi Zuhal Akgün ve Girişimci Gülhan Karaca, kursiyerlere Kooperatifçilik, Dijital Pazarlama, Girişimcilik ve kariyer alanında bilgiler paylaştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM