• DOLAR
  9,2620
  %0,92
 • EURO
  10,7921
  %1,11
 • ALTIN
  526,44
  %-0,64
 • BIST
  1.410
  %-0,16
Din Görevlilerine “Aile” Eğitimi Verildi

Din Görevlilerine “Aile” Eğitimi Verildi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ülke genelinde yürütülen “Sağlıklı Birey”,  “Mutlu Aile” ve “Huzurlu Toplum” projesi kapsamında din görevlileri ve eşlerine yönelik “Aile Okulu“ semineri verildi.

Yozgat İl Müfüsü Salih Sezik, “Sevgili Peygamberimiz veda hutbesinde “Kadınlar size Allah’ın bir emanetidir” buyurmuştur. Dolayısı ile bu emanete saygılı davranmak herkesin boynunun borcudur” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ülke genelinde yürütülen “Sağlıklı Birey”,  “Mutlu Aile” ve “Huzurlu Toplum” projesi kapsamında din görevlileri ve eşlerine yönelik “Aile Okulu“ semineri Bölge Yatılı Kur’an Kursu Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan seminerde aile konusunda çeşitli sunumlar yapıldı.

“AİLE OLMAK VE AİLE KALMAK”

Yozgat İl Müfüsü Salih Sezik, “Sevgili Peygamberimiz veda hutbesinde “Kadınlar size Allah’ın bir emanetidir” buyurmuştur. Dolayısı ile bu emanete saygılı davranmak herkesin boynunun borcudur. Toplumu dini konularda aydınlatmak ve topluma rehberlik yapmak, sorumluluğu gereğince ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak toplumu aileyle ilgili konularda da bilinçlendirmek, münevver, müreffeh ve sağlam aile yapısını korumak amacıyla herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir” dedi.

“SÜRDÜLEBİLİR EVLİLİĞE VURGU YAPILDI”

Evliliği sürdürebilmenin önemine vurgu yapan Müftü Sezik, “Evlenmek elbette güzel ama önemli olan evliliği sürdürebilmek, aile olabilmek ve bu yuvanın devamını sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Seminerde İl Müftü Yardımcıları İsmail Karadavut, “Ailede Fıkhı Meseleler”, Süleyman Eroğlu,” Ailede Mahremiyet Bilinci”, Psikolojik Danışman Hüseyin Aktaş, “Çocukluk Döneminde Din ve Değerler Eğitimi”, Sosyal Hizmet Uzmanı Sümeyra Erol ise “Aile ve İletişim” konularında sunumlar yaptı. Seminerin sonunda din görevlileri ve eşlerine katılım belgeleri takdim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM