• DOLAR
  8,6532
  %0,02
 • EURO
  10,1649
  %0,50
 • ALTIN
  492,80
  %0,20
 • BIST
  1.416
  %0,57
DİNAMİK DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DİNAMİK DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Kontrollü Normalleşme” döneminde “Dinamik Denetim Modeli”ne geçildiğini duyurması üzerine Boğazlıyan’da da denetim gerçekleştirildi. Kaymakam Gülnar; “Temizlik, maske, mesafe ve tüm kurallara uyarak inşallah hep birlikte tam normalleşmeye geçeceğiz.” Belediye Başkanı Coşar; “Herkesin tedbirini alıp kurallara önce kendisinin uyması bu süreci daha çabuk atlatmamıza yardımcı olacaktır.”

İlçe Kaymakamı Fatih Gülnar, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Jandarma Komutanı Üsteğmen Kamil Çaylı, Emniyet Müdürü Evren Seven, Hastane Başhekimi Dr. Okan Tanın ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Öcal Öcalan’ın katılımıyla “Kontrollü Normalleşme’ döneminin ilk denetimi yapıldı.

“Boğazlıyan’da koronavirüs denetimi yapıldı”

Koranavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, alınan tedbirler ve belirlenen kurallar konusunda esnafların ve vatandaşların bilinçlendirilmeleri maksadıyla İçişleri Bakanlığı’nca ülke genelinde başlatılan “Kontrollü Normalleşme” döneminde “Dinamik Denetim Modeli”nin eş zamanlı denetimlerinin ilki ilçemizde de gerçekleştirildi.

Denetimler kapsamında Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Gülnar ve beraberindekiler, esnaf ve vatandaşlarla görüşerek maske kullanımı, soysa mesafe ve hijyen konusunda dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kaymakam Gülnar, “Temizlik, maske, mesafe ve tüm kurallara uyarak inşallah hep birlikte tam normalleşmeye geçeceğiz” dedi.

“Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde denetimler gerçekleştirildiğini belirten Kaymakam Gülnar, “Yapılan denetimlerdeki asıl amacımız koronavirüsle mücadele konusuna toplumda bir farkındalık oluşturmak.

Bilindiği gibi bir yıldan buyana ülkemizde koronavirüsle ciddi anlamda mücadele verilmekte. Bu yönde önemli kararlar alınıp uygulamaya konuldu. Alınan kararların tamamı vatandaşlarımızın sağlığının korunmasına yöneliktir. Her zaman söylediğimiz gibi, salgınla mücadelede maske takılması, mesafenin korunması ve el temizliğine dikkat edilmesi en önemli hususlardır” ifadelerinde bulundu.

Kaymakam Gülnar, “Hem kendimizin hem de toplum sağlığı için lütfen bu önemli kurallara uyalım” dedi.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, “Boğazlıyan Belediyesi olarak salgının başladığı tarihten itibaren ilçede vatandaşların yoğun bulunduğu alanlar, okullar, camiler ve binalar başta olmak üzere dezenfekte çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirterek, “Herkesin tedbirini alıp kurallara önce kendisinin uyması bu süreci daha çabuk atlatmamıza yardımcı olacaktır. Bu vesileyle, vatandaşlarımızı tekrar maske, mesafe, temizlik kurallarına riayet etmeye davet ediyorum” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM