• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Doğa ve Bilim Kampı Projesi Başlıyor

Doğa ve Bilim Kampı Projesi Başlıyor

İl genelindeki ortaokul seviyesinde öğrenim gören öğrenciler için ilk kez gerçekleştirilecek olan TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Projesi başlıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı; “Öğrencilerimiz bilimsel süreçleri doğada zevkli etkinlikler yoluyla tanıyacak, doğa ve bilimin iç içe olduğu öğrenme fırsatı yakalayacaklar. Öğrenciler bilime dokunarak bilimsel süreç becerilerini ve yeteneklerini geliştirirken, farklı alanlarda uzmanlaşmış akademisyen ve öğretmenler ile bir araya gelerek onların bilgi ve tecrübelerinden yararlanacaklar” dedi.

Yozgat Doğa ve Bilim Kampı 1 Projesi; Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bozok Üniversitesi ortaklığında, Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan Yozgat Merkez ve ilçelerinde ortaokul seviyesinde öğrenim gören öğrenciler için ilk kez gerçekleştirilecek TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı başlıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “İlimizde kurumlar arası iletişimin en üst düzeyde gerçekleşmesini hedefleyen projede Yozgat Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Milli Parklar Müdürlüğü, Orman Müdürlüğü ve Yozgat TEMA Vakfı Başkanlığı destekçi kurumlar arasında yer almaktadır” dedi.

Proje kapsamında Ortaokul 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerinden 40 öğrencinin katılımcı olarak yer alacağını belirten Yazıcı, “Etkinliklerde Bozok Üniversitesinden 4 akademisyen ve Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezinden 14 öğretmen uzman, eğitmen ve rehber olarak görev yapacaktır.

Toplam 8 gün 7 gece konaklamalı olarak planlanan etkinliklerde öğrencilerimiz bilimsel süreçleri doğada zevkli etkinlikler yoluyla tanıyacak, öğrencilerimize doğa ve bilimin iç içe olduğu öğrenme ortamları oluşturulacaktır.

Öğrenciler bilime dokunarak bilimsel süreç becerilerini ve yeteneklerini geliştirirken, farklı alanlarda uzmanlaşmış akademisyen ve öğretmenler ile bir araya gelerek onların bilgi ve tecrübelerinden yararlanacaklardır” diye konuştu.

Çamlık Milli Parkında doğa yürüyüşü ve spor etkinlikleri ile başlayacak projede, Kazankaya Kanyon Gezisi ve Oryantring, Kerkenez Harabeleri ve Roma Hamamı ziyaretleri, Bozok Üniversitesi Laboratuvar çalışmaları, Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezinde robotik kodlama etkinlikleri, stratejik düşünme ve akıl oyunları geceleri, görsel sanatlar atölyesinde 3 boyut ve gerçeklik çalışmaları, astronomi eğitimleri ve konak sohbetleri gibi bir dizi etkinliklerin düzenleneceğini kaydeden Yazıcı, “Projenin açılışı 6 Ekim 2018 Saat:13.30 da Yozgat Valiliği Konferans Salonunda yapılacak ve 13 Ekim 2018 tarihinde sona erecek. Projenin hayırlı olmasını diler, hazırlanması ve gerçekleştirilmesinde emeği geçen ve herkese teşekkür ederiz” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM