• DOLAR
  %-0,09
 • EURO
  %-0,07
 • ALTIN
  %-0,09
 • BIST
  %5,16
DOĞRU YATIRIMA DESTEK

DOĞRU YATIRIMA DESTEK

Son yıllarda yapılan yatırımlarla birlikte Boğazlıyan altın yıllarını yaşıyor. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı projelere desteğini sürdürürken, yatırımlarından ilçelere ayrılan projelerden nasibini alan Boğazlıyan en çok  destek alan proje ve yatırımları ile payına düşeni almaya devam ediyor.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı projelere desteğini sürdürüyor. Tablo dağılımında en çok destek alan proje ve yatırımlarda Yozgat merkez birinci olurken, Boğazlıyan ve Sorgun ilçeleri ikinci sırada yer aldı.

Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında, paydaş kurumların katılımıyla ilde devam eden ve ORAN Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projelerin değerlendirildiği toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın ve Belediye Başkanı Gökhan Coşar da hazır bulundu.

“BOĞAZLIYAN’DA PAYINI ALDI”

Vali Polat, toplantıda; Yozgat’ta proje dağılımlarına değinerek, “En çok destek alan Merkez ilçe olurken, Boğazlıyan ve Sorgun ikinci sırada gelmektedir” dedi.

“55 MİLYON TL DESTEK SAĞLANDI”

Yozgat Valisi Ziya Polat, ORAN Kalkınma Ajansı tarafından 2010-2022 yılları arasında 112 projenin toplam bütçesinin 90 milyon TL olduğunu ve bu projelerden 12 yılda 55 milyon TL destek sağlandığını belirtti.

Vali Polat, verilen desteklerle ilgili bilgiler verdiği toplantıda; MDP, DFD, Fizibilite Desteği ve SOGEP kapsamında 2010-2021 yılları arasında Yozgat ilinde toplam 112 proje destek almaya hak kazandığını kaydetti.

Yozgat ilinde destek verilen 112 projenin toplam bütçesinin yaklaşık 90 milyon TL olduğunu, ORAN Kalkınma Ajansı tarafından 2010-2022 yılları arasında yaklaşık 55 milyon TL destek verildiğini ifade eden Vali Polat, “Yıllara göre proje bütçeleri ve destek miktarlarının dağılımı Tablo 1’de sunulmuştur. Ayrıca, Teknik Destek Programları çağrılarında yapılan 124 adet faaliyet teklifi başvurusundan 50’si desteklenmeye uygun bulunmuştur ve bu projelere toplam 380 bin TL bütçe aktarılmıştır. 2021 yılında uygulanan Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında 6 proje 3,5 milyon TL, Yozgat özelinde uygulanan ikinci MDP kapsamında 8 proje, 5 milyon TL, SOGEP kapsamında ise 2 proje 6 milyon TL destek almaya hak kazanmıştır. ORAN Kalkınma Ajansı tarafından toplam bütçesi 18,5 milyon TL olan 16 projeye 14,5 milyon TL destek sağlanmıştır” dedi.

Vali Polat, ayrıca; “Yozgat’ta proje dağılımlarına da değinerek, “En çok destek alan Merkez ilçe olurken, Boğazlıyan ve Sorgun ikinci sırada gelmektedir” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM