• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
DSİ HAYAT VERİYOR

DSİ HAYAT VERİYOR

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık merkezlerinden Bozkır’da DSİ, sulama çalışmalarını sürdürüyor. Toprağın suyla buluşması noktasında projeler geliştiren ve tesis kuran Devlet Su İşleri, tarımsal üretimi artırmayı hedefliyor.

Ülke tarımının en önemli illerinden biri olan Yozgat il genelinde ziraatın daha da gelişmesi için önemli yatırımlar gerçekleştiren Devlet Su İşleri’nce çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Yozgat’a yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşları içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Yozgat il genelinde son yıllarda yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor. Boğazlıyan’da bir yandan Uzunlu Barajı’nda kapalı sulama sistemi çalışmalar devam ederken, diğer yandan da Oğulcuk Barajı’nın tarıma kazandırılması noktasında çalışmalar da sürüyor.

-“İHALEYE ÇIKIYOR”-

Bu kapsamda DSİ tarafından Uzunlu Barajı gövdesi ve rezervuar alanında membran ve beton kaplanması yapım işi kapsamında; 13.000 m3 kazı, 2.000 m3 filtre, 5.000 m3 beton, 20 ton betonarme demiri, 19.000 m2 geonet kompozit, 19.000 m2 geomembran, 700 m enjeksiyon, 1 adet havalandırma, 1 adet enerji besleme işi ile Oğulcuk Barajı gövde ve kapama seddesi üzerinde yapılacak olan çalışmalar 01.02.2023 tarihinde ihaleye çıkacak.

“BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE BİR GÜNDE 3 ARAZİ TOPLULAŞTIRMA SÖZLEŞMESİ İMZALANDI”

Öte yandan DSİ 12. Bölge Müdürlüğü bir günde 3 arazi toplulaştırma sözleşmesi imzaladı.

Yozgat Gelingüllü AT ve TIGH Tamamlama 1. Kısım ve Yozgat Gelingüllü AT ve TIGH Tamamlama 2. Kısım ile Yozgat Gelingüllü AT ve TIGH Tamamlama 3. Kısım işlerinin sözleşmesi Bölge Müdürü Okan Bal, tarafından imzalandı.

İş kapsamında Yozgat Merkez, Şefaatli, Yerköy, Yenifakılı İlçeleri ile Kırşehir Çiçekdağı İlçesini kapsayan toplamda 800.000 da alanda Tarla içi Geliştime Hizmetleri yapılacak olup, 30 adet yerleşim biriminde 1.470 km ulaşım yolu ve kazı-dolgu, taş toplama, menfez geçişleri yapılarak çiftçilerin hizmetine sunulacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM