• DOLAR
  9,2620
  %0,92
 • EURO
  10,7921
  %1,11
 • ALTIN
  526,44
  %-0,64
 • BIST
  1.410
  %-0,16
Dualar tüm Şehitlerimize

Dualar tüm Şehitlerimize

Boğazlıyan’da Vatandaşlar Cuma Namazında Demokrasi Şehitleri İçin Dua Etti.

Boğazlıyan’da “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nün 2. yılı etkinlikleri kapsamında Cuma namazına binlerce vatandaş camilere akın etti. Cuma namazına Boğazlıyanlı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ikinci yılında milletimizin vermiş olduğu kahramanlık mücadelesi, tüm Türkiye’de olduğu gibi Boğazlıyan’da da çeşitli programlarla başladı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılı nedeniyle, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında ilçemizde bir dizi etkinlikler düzenlendi.

Cuma Namazı öncesi Merkez Çarşı Camii ve tüm camilerde Şehitlerimiz için Mevlit ve Hatim Duası okundu.

-“VATANDAŞLAR CAMİLERE AKIN ETTİ”-

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında ilçemizde vatandaşlar camilere akın etti. Cuma namazı öncesi camileri dolduran vatandaşlar, ilçe Müftüsü Mehmet Güler, tarafından yapılan Hatim ve Mevlit duasına hep birlikte amin dedi.

“Milletçe Yeniden Doğuş: 15 Temmuz”

Cuma hutbesinde ise; “Üzerinde yaşadığımız vatan sadece bir toprak parçasından ibaret değildir. Ecdat diyarıdır. Şehitler emanetidir. Geleceğe sağlam adımlarla yürümek için bağrına yaslandığımız, uğruna canımızı verdiğimiz topraktır vatan.

Bizler tarih boyunca vatanımıza muhabbetle ve sadakatle bağlandık. Mukaddesatımız uğruna gözümüzü kırpmadan şehadete yürüdük. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda fakirlik ve imkânsızlık içinde benzersiz bir varoluş mücadelesi verdik. Fakat hiçbir zaman geri çekilmedik. İman dolu göğüslerimizi nice hayâsız akınlara siper ettik. Allah’ın inayeti ve yardımıyla, cesaretimizle, fedakârlığımızla büyük zaferler kazandık.

15 Temmuz gecesi, sabaha kadar okuduğumuz salalar, getirdiğimiz tekbirler, tesbihat ve yakarışlar, dünyanın dört bir tarafından milletimizin selameti için el açıp yalvaran mümin kardeşlerimizin dualarıyla birleşti. Milletçe tek yürek,  yekvücut meydanlara aktık. Birlik ve beraberliğimize, istiklal ve istikbalimize karşı girişilen hain saldırıya hep birlikte dur dedik. İmanımızdan ve vatan aşkımızdan aldığımız o muazzam ruhla hain emelleri boşa çıkardık. Feraset, basiret ve sekînetimizle büyük bir felaketin eşiğinden döndük.

15 Temmuz gecesi maruz kaldığımız işgal girişimi din kisvesine bürünmüştü. Suret-i haktan görünen ama batıla hizmet eden FETÖ Terör Örgütü, imanımızı, ahlaki hassasiyetimizi, peygamber sevgimizi, zekât ve sadakamızı, kurbanlarımızı hâsılı tüm dini değer ve kavramlarımızı istismar etti. Kendi menfaati uğruna milletimizin varlığına, birlik ve beraberliğine, ülkemizin geleceğine kast etti.

Bu hainler, evlatlarımızı ailelerinden kopararak yüreklerinden vatan sevgisini, ümmet şuurunu söküp atmaya kalktı. Barış ve ıslah adı altında dini duyguları sömürerek aslında insanımızı bir güvensizlik girdabına sürükledi. Hâlbuki Peygamberimiz (s.a.s)’in ifadesiyle “Müslüman, elinden ve dilinden diğer Müslümanların güvende oldukları kişidir. Mümin, canları ve malları hususunda insanların kendisinden emin oldukları kişidir.

15 Temmuz’u bir daha yaşamamak için bizlere düşen öncelikle din gibi yüce bir hakikati şahıslar üzerine bina etmemektir. Aklımızı, irademizi, vicdanımızı sorgulamaksızın bir başkasına teslim etmemektir. İslam’ı sahih kaynaklarından, iyi niyetli ve güvenilir ellerden öğrenmektir. Kur’an-ı Kerim ve Sevgili Peygamberimizin sünneti seniyyesi rehberliğinde yaşamaktır.  Sahabe neslinden günümüze kadar Müslümanların büyük çoğunluğunun üzerinde yürüdüğü mutedil yolun dışında kalan bütün anlayışların sırat-ı müstakimden sapma anlamına geldiğini bilmektir. Bizi Allah’a kulluk yerine kendine kul olmaya çağıranlara itibar etmemektir. Yüzyıllar boyunca topraklarımızda oluşan ve dini hayatımızı ayakta tutan Anadolu irfanına sahip çıkmaktır” ifadelerine yer verildi.

-“ETKİNLİKLER BUGÜN VE YARIN DA SÜRECEK”-

14 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 11.45’te Merkez Çarşı Camii’nde Türkiye ve Dünya Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma birincilerinin katılımı ile Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ile devam edecek ayrıca aynı gün akşam saat 21.00’de Şelale Meydanı (Hayal Düğün salonu önünde) 15 Temmuz Belgeseli ve Açık hava Sineması ile devam edecek. 15 Temmuz 2018 Pazar günü ise saat 11.00’de Şehit kabirleri ziyaret edilecek, aynı gün akşam saat 20.00’de Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirilecek.

-“NURSAÇAN; KONFERANS VERECEK”-

Etkinlikler kapsamında 17 Temmuz 2018 Salı günü saat 18.00’de Belediye düğün salonunda ‘tarihin en büyük ihaneti ve istismar hareketi FETÖ’ konulu konferans verilecek. Konferansa eski Diyanet İşleri Başkan yardımcısı Necmettin Nursaçan konuşmacı olarak katılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM