• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,06
 • ALTIN
  %-0,17
 • BIST
  %0,47
DUALARLA YOLA ÇIKTILAR

DUALARLA YOLA ÇIKTILAR

Umre kafilesi kutsal topraklara dualar eşliğinde uğurlandı. Umreye giden vatandaşlar, Boğazlıyan Postallı Turizm  Hac ve Umre Organizasyonu bürosu önünde okunan ayet ve dualar eşliğinde Mekke’de bulunan Kâbe’yi tavaf etmek, Kâbe’de bulunan Hacer’ül esved’i selamlamak, zemzem suyundan içmek ve o manevi havayı solumak üzere uğurlandı.

Boğazlıyan’dan kutsal topraklara gidecek olan Umreciler okunan dualar ve ilahiler eşliğinde Postallı Turizm  Hac ve Umre Organizasyon şirketiyle yola çıktı.

Başta Medine-i Münevverede Peygamberimiz Hz. Muhammedin S.A.V. ziyarete etmek Mekkede Kabeyı tavak etmek ve kutsal topraklardaki ve tarihi mekanları yakından görmek amacıyla Postallı Turizm Hac ve Umre Organizasyon şirketine başvuran umreciler  okunan dualar ve ilahiler eşliğinde yola çıktı.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü Emeklisi, Postallı Turizm Hac ve Umre Organizasyon  Boğazlıyan temsilcisi Gazi Doğan’ın rehberliğinde yola çıkan umreciler ziyaretlerine ilk olarak Kabe’yi tavaf edecek, Medine Münevvere de Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed S.A.V.’in Kabri Şerifi ziyaret edilecek.

Ardından sırasıyla Cennet-ül Baki yakın mescidler ve Osmanlı Tren İstasyonu Uhud Şehitliği Kıbleteyn Mescidi , İki Kıbleli Mescit Yedi Mescitler, Kuba Mescidi ve Cuma Mescidini ziyaret edecek olan umreciler veda programı ve veda selamlamasını yaptıktan sonra İhram kıyafetlerini giyerek Mekke’ye hareket edecek.

Mekke Programında ilk olarak Kâbeyi Muazzamaya gidecek ziyaretçiler burada da Sevr Dağı Arafat Müzdelife Mina Şeytan Taşlama Mahalleri Nur Dağı Cin Mescidini ziyaret ederek Ciraneye hareket edecek.

Buradaki programların ardından yine Cirane de umreye niyet ederek umre için Kâbeyi Muazzama ya hareket edecekler. Buradaki Umre tavafı tavaf namazı ardından Safa-Merve arasında Umre sayı yapacaklar. Umreciler 20 gün kutsal topraklarda kaldıktan sonra Boğazlıyan’a dönecekler.

Umreciler; emekli İmam Haydar Koçak, tarafından okunan duaların ardından Boğazlıyan’dan ayrıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM