• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %0,12
 • ALTIN
  %0,08
 • BIST
  %1,60
Dualarla yola çıktılar

Dualarla yola çıktılar

Postallı Turizm Hac ve Umre Organizasyonu  Boğazlıyan temsilcisi Gazi Doğan’ın rehberliğinde yola çıkan umreciler dualarla Boğazlıyan’dan uğurlandılar. İlk olarak Kabe’yi tavaf edecek, Medine Münevvere de Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed S.A.V.’in Kabri Şerifi ziyaret edecek olan umreciler kutsal topraklardaki  tarihi mekanları yakından görmek amacıyla dualar eşliğinde yola çıktı.

İlçemizde Umre kafilesi kutsal topraklara dualar eşliğinde uğurlandı. Umreye giden vatandaşlar, Boğazlıyan Çarşı Camii önünde okunan ayet ve dualar eşliğinde Mekke’de bulunan Kâbe’yi tavaf etmek, Kâbe’de bulunan Hacer’ül esved’i selamlamak, zemzem suyundan içmek ve o manevi havayı solumak üzere uğurlandı.

Boğazlıyan Merkez Çarşı Cami’inde İlkindi Namazının hep birlikte kılınmasının ardından Cami önünde  toplanan Umreciler okunan dualar eşliğinde Postallı Turizm  Hac ve Umre Organizasyon şirketiyle sabah saatlerinde yola çıktı.

Başta Medine-i Münevvere de Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) ziyarete etmek, Mekkede Kabe’yi  tavaf etmek ve kutsal topraklardaki tarihi mekanları yakından görmek amacıyla Postallı Turizm Hac ve Umre Organizasyon şirketine başvuran umreciler okunan dualar eşliğinde yola çıktı.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü Emeklisi ve Postallı Turizm Hac ve Umre Organizasyonu Boğazlıyan temsilcisi Gazi Doğan’ın rehberliğinde yola çıkan umreciler ziyaretlerine ilk olarak Kabe’yi tavaf edecek, Medine Münevvere de Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in Kabri Şerif’i ziyaret edilecek.

Ardından sırasıyla Cennet-ül Baki yakın Mescitler ve Osmanlı Tren İstasyonu Uhud Şehitliği Kıbleteyn Mescidi , İki Kıbleli Mescit Yedi Mescitler, Kuba Mescidi ve Cuma Mescidini ziyaret edecek olan umreciler veda programı ve veda selamlamasını yaptıktan sonra İhram kıyafetlerini giyerek Mekke’ye hareket edecek.

Mekke programında ise ilk olarak Kâbe’yi Muazzamaya gidecek ziyaretçiler burada da Sevr Dağı Arafat Müzdelife Mina Şeytan Taşlama Mahalleleri, Nur Dağı Cin Mescidini ziyaret ederek Cirane’ye hareket edecek. Buradaki programların ardından yine Cirane de Umreye niyet ederek umre için Kâbe-i Muazzama’ya hareket edecekler. Buradaki Umre tavafı tavaf namazı ardından Safa-Merve arasında Umre sayı yapacaklar. Umreciler 03 Ocak’ta Boğazlıyan’a dönecekler.

-“UMRE İBADETİ’NİN ÖNEMİNE VURGU YAPTI”-

Umre yolcularını uğurlama törenine Boğazlıyan İlçe Müftülüğü Emeklisi ve Postallı Turizm Hac ve Umre Organizasyonu Boğazlıyan temsilcisi Gazi Doğan ve çok sayıda umreci ile yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Cami önünde  toplanan cemaate Hac ve Umrenin faziletinden bahseden Gazi Doğan, Umreye giden kardeşlerimizin memleketimiz için Müslümanlar için ve tüm insanlık için bir dua borçlarının olduğunu belirterek, orada bol bol dua etmeleri gerektiğini dile getirdi.

Mukaddes mekanlara kabulün insan için en büyük onur olacağını ifade eden Doğan, Mukaddes toprakların rahmetini, bereketini bu topraklara taşımanın çabası içerisinde olunması gerektiğini anlatıp, Umre ibadetinin önemine vurgu yaptı.

Daha sonra okunan dualar sonrası Umreciler vatandaşlarla tek tek helalleşti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM