• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
EBELİK; KUTSAL BİR GÖREV

EBELİK; KUTSAL BİR GÖREV

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan, Ebelik mesleğinin önemine dikkat çekerek, ebelik mesleğinin özveri, sabır ve gayret ile yerine getirilen kutsal bir görev olduğunu vurguladı. “Ebelik mesleği toplumun sağlığı için kritik bir öneme sahip.  Mesleklerini özveri ve sevgi ile yaparak, anne ve bebeklerin sağlıklı bir şekilde hayata başlamalarını sağlıyorlar. Tüm ebelerimizin ‘Ebeler Haftası’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan, 21-28 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Ebeler Haftası” nedeniyle hastane servislerinde ebelere gül takdim ederek kutlamada bulundu.

Başhekim Yardımcısı Dr. Mete Selvi ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Elif Tinel’in de katıldığı kutlamada, Başhekim Kozan, ebelik mesleğinin tarihin en eski mesleklerinden biri olduğunu belirterek, sağlıklı bireyler yetiştirmede önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.

Hastanede çalışan tüm ebelerin “Ebeler Haftası”nı içtenlikle kutladığını söyleyen Başhekim Kozan, servislerdeki ebelere ve izinde olan, nöbet çıkışında olan ve ulaşamadıkları tüm ebelerin de bu önemli haftalarını kutladığını ifade etti. Başhekim Kozan, ebelik mesleğinin özveri, sabır ve gayret ile yerine getirilen kutsal bir görev olduğunu vurgulayarak, tüm ebelerin sağlık ve esenliklerini diledi.

Ebelik mesleğinin önemine dikkat çeken Kozan, “Ebelik mesleği toplumun sağlığı için kritik bir öneme sahip.  Mesleklerini özveri ve sevgi ile yaparak, anne ve bebeklerin sağlıklı bir şekilde hayata başlamalarını sağlıyorlar. Tüm ebelerimizin ‘Ebeler Haftası’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ebeler Haftası, her yıl 21-28 Nisan tarihleri arasında kutlanıyor. Bu hafta boyunca, ebelik mesleğinin önemi ve ebelerin anne ve bebek sağlığına katkıları üzerinde farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM