• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %0,63
 • BIST
  %1,60
Edebiyatın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra Yozgat’ta anıldı

Edebiyatın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra Yozgat’ta anıldı

 

Edebiyatın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra, doğumunun 100. Yılında Anadolu Mektebiyle Yozgat’ta Anıldı

Anadolu Mektebi; Yozgat Valiliği ve Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile müştereken “Doğumunun 100. Yılında Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra” konulu program düzenledi.

Program kapsamında düzenlenen  panellerde 3 şehirden 12 Anadolu Mektebi öğrencisi, Tarık Buğra’yı değişik yönleri ile anlattılar.

Yozgat Valiliği Konferans Salonunda düzenlenen açılış panelinde, Kırıkkale ve Çorum’dan öğretmenleri eşliğinde Yozgat’a gelen öğrenci grubu da panelist olarak yer aldılar.

Başkanlığını Yozgatlı öğrenci Ömer Faruk Yılmaz’ın yaptığı panelin açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “İnsanlığın medeniyet destanının devamlılığı her neslin bıraktığı bilgi ve birikimin korunması ve artırılarak geleceğe aktarılması ile mümkündür.  Yozgat’ta bu gönüllü hareketin içinde olan okul ve öğrencilere yenilerinin katılacak” dedi.

“Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra”nın değişik yönleriyle tanıtıldığı programda Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Sami Güçlü de Anadolu Mektebi olarak bu yıl içinde yapılan ve “Doğumunun 100. Yılında Tarık Buğra”yı konu alan faaliyetlerden bahsetti.

Eski Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ise gençlerle buluşmaktan ve geleceğin inşasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenmiş bu programda bulunmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi.        “Ülkelerin gelişmesinin önünü açan “nitelikli insan gücünün” bu hareketin amacı olduğunu görmek günümüz ve geleceğimiz adına beni mutlu etti. Kim ki geleceği daha güçlü inşa etmek için bugünden çalışmaya başlamak isterse dilek ve temennilerin ötesinde somut çalışmalar yapması gerekir. İşte bu hareket, bu yönde somut ve çok değerli bir çalışmadır. Milli değerlerden beslenerek  evrensel değerlerle uzlaşan Anadolu Mektebi projesi bu noktada takdire şayandır.” sözleriyle devam eden konuşmasında Celalettin Lekesiz, Anadolu Mektebine emek veren herkese teşekkür etti.

Yozgat Valisi Kadir Çakır da konuşmasında, Anadolu Mektebi projesinde kendisinin de kişisel olarak beğeni ile okuduğu çok sayıda yazar bulunduğunu, bu okumaların ancak güzel ahlak ile şekillendiğinde  değerli  olduğunu ifade ederek  etkinliklerde emeği geçenlere teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM