• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
EĞİTİM BAŞLADI

EĞİTİM BAŞLADI

Okullar da ilk ders zili çaldı. Tüm kademelerde yaklaşık 1,5 senenin ardından tam zamanlı olarak yüz yüze eğitim başladı.

Boğazlıyan’da 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında 5 Bin 500 öğrenciye eğitim vermek için 40 kurum, 425 öğretmen ilk ders zilinin çalmasının ardından okullarına kavuştu.

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ile birlikte okulları ziyaret etti, 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Kaymakam Recep Aydın, 2021-2022 eğitim öğretim yılı açılış programı dolayısıyla Fatih İlköğretim Okulu ve İmam Hatip Ortaöğretim Okulunu ziyaret etti. Kaymakam Aydın, tüm öğrencilere başarılar dileğinde bulunarak, okulların tekrar kapanmaması için maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasını ve tüm veliler ile öğretmenlerin de aşı konusunda duyarlı olmalarını istedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ise, “2021-2022 eğitim öğretim yılına huzur ve güven içinde girmenin, öğrencilerimizi pırıl pırıl gözleri ve gülen yüzleri ile karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yüz yüze eğitime tam zamanlı olarak geçtiğimiz için heyecanlıyız” dedi.

Öğrenciler ilk ders zilinin çalmasıyla, 2021-2022 Eğitim – Öğretim Yılı’na merhaba dedi. Yeni tip koronavirüs pandemisi dolayısıyla maske, hijyen ve sosyal mesafeli yüz yüze eğitim başladı.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, eğitime başlayan minikleri ziyaret ederek heyecanlarına ortak oldu.

Yeni eğitim öğretim yılı için iyi dilek ve temennilerinde bulunan Şimşek, COVID-19 tedbirlerine uymaları konusunda da öğrencilere uyarıda bulunarak maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarılarda bulundu.

Okullarda alınan hijyen tedbirleriyle ilgili tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirten Şimşek, “Velilerimizin endişesi olmasın. Bakanlığımızın liderliğinde, bizlerin kontrolünde tüm önlemler alınmakta ve günlük olarak takip etmekteyiz. Ülkemizi yarınlara taşıyacak olan kıymetli yavrularımızın her daim yanınızdayız. Yeni eğitim öğretim yılımızın ülkemize, milletimize, tüm eğitim çalışanlarına, öğrenci ve velilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, 2021-2022 şunları aktardı.

“2021-2022 eğitim-öğretim yılını yine pandeminin gölgesinde açıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu konuda tecrübe kazandık. Okullarımızda dezenfektan ve temizlik konusunda sezonu tamamlayacak düzeyde malzemeleri hazır ettik. Çamaşır suyu, dezenfektan, sıvı sabun ve maske konusunda hepsini hazırladık ve okullarımıza yetecek kadar dağıtımını gerçekleştirdik. Devletimiz çok güçlü. Bu konuda bizler 1 müstakil anaokulu, 15 ilkokul, 15 ortaokul, 6 lise, 1 bilim sanat merkezi ve halk eğitim ile öğretmenevimizle birlikte 40 kurumla 5500 öğrenci, 425 öğretmen ve 700’e yakın personelle eğitim-öğretime hazırız.

Yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiamıza öğretmen arkadaşlarımıza öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Tekrar çocuklarımızı okulda görmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM