• DOLAR
  %0,00
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,05
 • BIST
  %-5,29
EĞİTİM BAŞLADI

EĞİTİM BAŞLADI

Boğazlıyan’da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretimde 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı başladı.

İlçemizde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarında eğitim gören yaklaşık 5 Bin 800 öğrenci uzun yaz tatilinin ardından ders başı yaptı.

2022-2023 eğitim öğretim yılı, uzun yaz tatilinin ardından başladı. İlk ders zilinin çalmasıyla birlikte öğrenciler ders başı yaptı. Sabahın erken saatinde okullarına giden öğrenciler ilk günün heyecanını yaşadı.

Yeni eğitim yılı başladı. Öğrenciler, ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte sınıflara koştu. Sabahın erken saatinde okullarına gelen öğrenciler ilk günün heyecanını yaşadı. Öğrenciler kadar velilerde aynı heyecanı yaşadı.

Tatilin ardından okula başlayan öğrenciler yeni eğitim yılının açılmasıyla tekrar okullarına ve arkadaşlarına kavuşurken, bu yıl okula yeni başlayan minik öğrenciler ise öğretmen ve aileleriyle birlikte heyecan yaşadı.

Velilerde çocuklarının okula başladığı ilk günde hazır bulundu. Kimi veliler cep telefonu ile çocuklarını görüntülerken kimileri de uzaktan izledi.

-“KAYMAKAM AYDIN; OKULU ZİYARET ETTİ”-

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ile birlikte 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk gününde Gazipaşa İlkokulunu ziyaret etti.

Kaymakam Aydın, sınıfları gezerek derslere katılıp öğrencilerle sohbet etti. Ardından okul öğretmenleriyle yeni eğitim ve öğretim yılı hakkında değerlendirme toplantısı yaptı. Taleplerini aldı.

Kaymakam Aydın, “2022/2023 eğitim öğretim yılının ilçemize hayırlı olması temennisiyle öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına başarılı bir yıl diliyorum” temennisinde bulundu.

-“KUTLAMA PROGRAMI”-

Öte yandan 2023/2023 eğitim ve öğretim yılı ilköğretim haftası kutlama programı bugün ilçe protokolünün katılımı ile Fatih İlkokulu’nda gerçekleştirilecek.

Saat: 10.00’da okul bahçesinde düzenlenecek olan program; Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden öğretmenler için saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayacak ve çeşitli programlarla ilköğretim haftası kutlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM