• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-1,12
 • ALTIN
  %-2,34
 • BIST
  %5,16
EĞİTİM DEĞERLENDİRİLDİ

EĞİTİM DEĞERLENDİRİLDİ

Boğazlıyan genelindeki okullarda eğitim seviyesinin daha da yükseltilmesi, öğrencilerin güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerinin sağlanması, okulların yakın çevresinde ve okul güzergahlarında alınacak önleyici ve koruyucu tedbirlerin değerlendirildiği istişare toplantısı gerçekleştirildi.

İlçemizde Kaymakam Recep Aydın, başkanlığında Mart ayı eğitim toplantısı yapıldı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, İlçe Jandarma Komutanı Ümit Kandemir, Emniyet Müdürü Bülent Demiraslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, İlçe Müftüsü Atıf Akşit, Gençlik Merkezi Müdür V. Mehmet Akınol, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ömer Aynalı, Şube Müdürleri, Okul ve Kurum Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları, Mahalle ve Köy Muhtarları katılımı ile düzenlenen toplantıda Kaymakam Recep Aydın, açıklamasında; “Öğrencilerin başarılarını artırmak, varsa sorunlarını gidermek, öğrencilerle birebir ilgilenerek öğrencilerin başarısını her daim zirveye taşımayı sağlamak, öğrencilerin üniversite eğitimine ve mesleki hayatına yönelik daha iyi bir şekilde hazırlamanın yegane amacımız olmalıdır” dedi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen eğitim değerlendirme toplantısına katıldık. İlçemizin eğitim konusunda çok daha iyi noktalarda olması için elimizden gelen her türlü desteği fazlasıyla vereceğiz” dedi.

Toplantıda; “2021-2022 eğitim öğretim yılı kapsamında taşımalı eğitim kapsamında yapılan iş ve işlemler ile taşıma araçları ile özel okul servis araçlarının takibi, denetimi ve taşıma araçlarında gerekli sağlık bilgisi şartlarının sağlanması ile ilgili yapılacak çalışmalar ile Okul, Çevre ve Öğrenci Güvenliği ile ilgili yapılacak çalışmalar.

Öğrencilerin zararlı alışkanlık ve bağımlılık yapıcı maddelerden korunması kapsamında yapılacak çalışmalar. Okul Sağlığı, Temizliği ile bulaşıcı virüslere karşı alınacak tedbirler. Afet Eğitimi. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Başvurulan Projeler, Ulusal ve Uluslararası Projeler Başvuruları ve Takibi (Erasmus, Erasmus+, TUBİTAK, TEKNOFEST ve diğer Bakanlık Projeleri) LGS ve YKS 2021 Değerlendirmeleri ve 2022 Başvuru durumları. Rehberlik Alanında Yapılan Çalışmalar (Rehber Öğretmenlerinin aktif olarak her öğrenciyle bireysel görüşmesi, Veli Eğitimleri vb.) Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Kursları İlçemizde Eğitim üzerine yapılacak yatırımlar (İhtiyaçlar ve Analizler)” konuları görüşüldü.

Toplantı soru cevap şeklinde istişarelerle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM