• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %-0,42
 • BIST
  %2,74
EĞİTİM GELECEĞİMİZDİR

EĞİTİM GELECEĞİMİZDİR

Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, “Eğitim ve çocuklarımız geleceğimizdir” dedi.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması nedeniyle geleceğin teminatı çocukların,  onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan velilerin ve ülkenin her köşesinde büyük fedakarlıklarla hizmet veren öğretmenlerin coşkusunu gönülden paylaşan Kaymakam Okumuş, “Eğitimi ülkemizin geleceğine yönelik birer yatırım olarak görmekteyiz. Çocuklarımızı bilgiyi üreten ve insanlığın hizmetine sunan, geleceğin dünyasında söz sahibi olan fertler olarak yetiştirmek ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi için büyük önem taşımaktadır. Eğitimi öğrencilerimizin ruhi ve bedeni sağlıklarını ön planda tutan, ahlaklı bir fert ve toplum hedefiyle hareket eden, farklı düşüncelere daima saygı duyan, araştırmayı-sorgulamayı vazgeçilmez kabul eden, eleştirisel ve özgür düşünen, okuyan, araştıran, ezberden uzak bir nesil yetiştirmeyi benimseyen bir anlayış üzerine inşa etmeliyiz. Bunun büyük bir milli vazife olduğunu düşünüyorum. Biz sizlere güveniyoruz, inanıyoruz” dedi.

İlçemizde 2019-2020 ilköğretim haftası ve yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi.

-“ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNULDU”-

İlçemiz cumhuriyet meydanında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelek sunum töreni gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Etkinliklere daha sonra Boğazlıyan Fatih İlkokulu’nda devam edildi. Törene Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Teğmen Kamil Çaylı,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, daire müdürleri, okul müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımı ile başlayan program, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden öğretmenler için saygı duruşunda bulunuldu, akabinde İstiklal Marşımız okundu.

Programda konuşmasına “Necmettin öğretmen, Aybüke öğretmen ve Tufan Müdür ile Yunus Şahin’i rahmetle anıyorum” diye başlayan Kaymakam Okumuş, “Özellikle bu ülkenin vatan yapılmasında mübarek kanı döken bütün güvenlik güçlerimizi, şehit olanları rahmetle, gazi olanları şükranla anıyorum. Öğretmenlerimiz memleketimizin kalkınmasına hizmet ettikleri gibi, 80’li ve 90’lı yıllarda doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerinde büyük bedel ödediler. Onlar da asker ve polisimiz gibi şehit oldular, gazi oldular” dedi.

Öğretmen ordusunun hem sınıfında tecrübesi ve akademik bilgisini anlatıp bir nesil yetiştirdiğini ve bir nesile hitap ettiğini, hem de Bayrağımızın ülkemizin en ücra köşesinde bile dalgalanmasında büyük roller üstlendiğine dikkat çeken Kaymakam Okumuş, şunları söyledi.

“Türkiye’miz eski Türkiye değil, artık 2023, 2053 ve 2071 hedefleri olan bir ülke. İnşallah bu hedeflere ulaşma noktasında bugünkü çalışanlar, bugünkü idareciler ciddi anlamda yolları açıyorlar. Bu anlamda siz kıymetli öğretmenlerimizin en iyi şekilde öğrenci yetiştireceklerine yürekten inanıyorum. Çalışkan, üretken, araştıran, inceleyen bir nesil yetiştirmek, bizim amacımız bu. (rahmetli Özal’ın bir sözü var) ‘bu memleket çağ atlıyor.’ Bu daha büyük çağı da öğretmenlerimizin desteği ile ülkemize atlatacağız. Bin yıllık bu topraklardaki egemenliğimiz daha sonraki bin yıla emin ellerde devam edebilmesi için öğretmenlerimizin en iyi şekilde öğrenci yetiştirmesi lazım.

Öğrencilerimizin özgüvenlerinin geliştirilmesi gerekir. Eleştirisel ve özgür düşünen, okuyan, araştıran, ezberden uzak bir nesil yetiştirmemiz lazım. Bunun büyük bir milli vazife olduğunu düşünüyorum. Biz sizlere güveniyoruz, inanıyoruz. Güçlü bir Türkiye, dünya gücü bir Ülke, Dünyaya zulüm ve gücün iktidarını hakim kılan değil, adaletin, güvenliğin, emniyetin iktidarını hakim kılan bir ülke oluşturmak istiyorsak, iyi bir nesil yetiştirmemiz lazım.”

Programda; okul öncesi ve ilköğretim öğrencileri tarafından; vatan, bayrak ve Atatürk konulu şiirler okundu.

4’üncü sınıf öğrencileri tarafından okula yeni gelen okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerine “Okula hoş geldin” hediyeleri sunulan program sonrasında, İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürleri ile birlikte okul ziyaretinde bulunuldu. Kutlama etkinlikleri çerçevesinde ayrıca; bütün okullarda şenlikler düzenlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM