• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
EĞİTİM İÇİN YOZGAT’TALAR

EĞİTİM İÇİN YOZGAT’TALAR

Bozok Üniversitesinde Diş Hekimliği Fakültesi Ve Tıp Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi.

Yozgat Bozok Üniversitesi 2021-2022 eğitim-öğretim yılında Diş Hekimliği Fakültesi ve Tıp Fakültesi’ni kazanan hekim adayı öğrenciler önlüklerini giyerek meslekleri yolunda ilk adımı attı.

Programın açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Çelebi, “Beyaz önlüğün ifade ettiği gibi sizleri de saflığın, sevginin, iyi niyetin, sabrın, çalışkanlığın ve temizliğin birer temsilcisi olarak donanımlı, kaliteli ve nitelikli diş hekimleri olarak yetiştirip mezun etmek istiyoruz. Bu önlüğü giymenizden itibaren mesleğinizin ahlaki ve etik değerlerine sahip çıkacağınız inancıyla, sizleri aramızda görmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu ise, “Bugün beyaz önlüklerinizi giyinerek tıp doktoru olmaya  ilk adımınızı atmış bulunmaktasınız. Bir doktor için beyaz önlük hem gerçek hem de manevi anlamda temiz ahlakın ve vicdanın birer göstergesidir. Sizlerin tüm yaşamınız boyunca hem önlüğünüzün hem de vicdanınızın bembeyaz kalmasını temenni ediyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ da yaptığı konuşmada; ‘Kararlılıkla, Başarıya’ mottosuyla çıktıkları bu yolda kendilerine tevdi edilen emaneti daha yükseklere taşımak yolunda gayret ettiklerini söyledi.

Rektör Karadağ, konuşmasında şunları aktardı.

“Göreve geldiğimizde YÖK’ün yeni yüzünün hak ettiği noktalara Üniversitemizi taşıma, YÖK’ün bize çizdiği hedeflere ulaşma noktasında hemen arkadaşlarımızla ekibimizle bir yol haritası çizdik. İhtisas üniversitesi değildik “İhtisas Üniversitesi” olduk. Hemen ekip kurduk bu alanda bölgesel kalkınma odaklı hedeflerimiz neler olmalı? Yozgat ilimizde bu alanda nasıl katkılar sunarız? Bu konuda bir yol haritası çizdik. Gerekli alt yapımızı gerekli yapılanmalarımızı sağladık ve bugün itibariyle ihtisas üniversitesi olarak Yozgat Bozok Üniversitesi 2022-2026 stratejik planlarını “Girişim Odaklı Üniversite” olarak konuşlandırdı. Yani bu üniversite, ürettiği bilgiyi teknolojiye, bu teknolojiyi üniversite sanayi işbirliğine aktaracak bir üniversite konumuna evrilmiş oldu.

2022’nin en geç ikinci yarısında artık Yozgat’ımıza diş sağlığı konusunda da katkı sunmaya başlayacağız. Diğer taraftan Tıp Fakültesi artık bizim köklü fakültelerimizden bir tanesi 2007 yılında kurulmuştu. Hacettepe ekolü ile eğitim öğretime başlayan bir fakültemizdi. Ama biz bir an önce orda ki alt yapıyı da güçlendirerek öğretim elemanı sayısını olması gereken düzeye taşıdık. Bugün hem temel tıpta hem klinik tıpta artık son sınıfa gelmiş öğrencilerimiz bulunmakta. Bugün yoğun programlarına rağmen öğrencilerimizin ve bizim heyecanımıza ortak olan Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu, Sayın Valimiz, Sayın Vekilimiz ve tüm değerli katılımcılara huzurunuzda teşekkür ediyorum.”

Yozgat Milletvekili Yusuf Başer de Yozgat Bozok Üniversitesi Diş Hekimliği ve Tıp Fakültesi öğrencilerimizle beraber olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın selamını ileterek konuşmasına başlayan YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu Yozgat’ta güzide bir eğitim kurumunun yükseliyor olmasından ve Yozgat’ta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yozgat Valisi Ziya Polat da konuşmasında,  geleceğin doktor ve diş hekimleri olan öğrencilerimizin önlük giyme törenlerinde heyecanlarına ortak olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Diş Hekimliği Fakültesi ve Tıp Fakültesi’nde 2021-2022 eğitim-öğretim yılında ders başı yapan doktor ve diş hekimi adayı öğrenciler beyaz önlüklerini giymenin mutluluğunu yaşadı.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu, Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Özdamar, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın ve Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen fakülte dekanları, daire başkanları, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM