• DOLAR
  12,4032
  %0,28
 • EURO
  14,0104
  %0,01
 • ALTIN
  712,16
  %-0,10
 • BIST
  1.776
  %-2,35
Eğitim Kalitesi Artıyor

Eğitim Kalitesi Artıyor

Yozgat ve ilçelerinde eğitimin kalitesini artırmak, öğrencilerin daha modern ve daha güzel mekanlarda eğitim görmesini sağlamak amacıyla Yozgat’ın Saraykent ilçesinde yapımı tamamlanan Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin resmi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, 16 derslikli okulun 4 milyon 600 bin liraya mal olduğunu söyledi.

Vali Kemal Yurtnaç ise burada yaptığı konuşmada, “2018-2019 eğitim öğretim yılının ilimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Devletimiz siz değerli öğrencilerimiz ve gençlerimiz için bir çok fedakarlıklara katlanıyor. İşte bunlardan bir tanesi de açılışını yapmakta olduğumuz okul binası. Eğitimde kalitenin artırılması için bir dizi çalışmalar yaptık.

Üniversiteye yerleşme sayılarının açıklanmasıyla Yozgat’ta eğitimde kalitenin arttığını göreceğiz. Sizler ülkemizin geleceğisiniz. O maksatla okullarda derslerinizi iyi dinleyeceksiniz. Tekrar yapacaksınız. Çok ve sürekli çalışacaksınız. Geçmişimizi düşünerek milli olma vasfınızı kaybetmeden çalışacaksınız. Bizler sizin yetişmeniz için okullar, spor salonları, sosyal alanlar yapacağız, sizlerde bunun karşılığı olarak ülkemize faydalı vatan evlatları olacaksınız. Ben bu duygu ve düşüncelerle okulumuzun ilimize, ilçemize, öğrenci ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını, hayırlı bireyler yetiştirmesini temenni ediyorum” dedi.

Yozgat Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ ise, “Yeni eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Umarım ki 2018-2019 eğitim öğretim yılı başarılı geçer. Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi ilçemize kazandırdığımız sonuncu okul. Saraykent’e daha öncede hem ilkokul hem de lise düzeyinde başkaca okullarda kazandırdık.

İlçe halkımız bilirler ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Saraykent’in bütün okulları yenilenmiştir. Şu anda Saraykent’te ki okullarımızın fiziki durumu Ankara, İstanbul ve birçok ilin okul kalitesinden daha iyi durumdadır. Hem sınıf başına düşen öğrenci sayısı hem de öğrenci başına düşen öğretmen sayısında da çok çok iyiyiz. İnşallah daha da iyi noktalara geleceğiz. Başarı sadece maddi imkanlarla ölçülemez. Öğretmenlerimizin, velilerimizin ve daha önemlisi öğrencilerimizin gayreti daha önemlidir. Birlikte çalışırsak bu okullardan birçok başarılı öğrenci çıkartabiliriz. Yeni nesillerimizi öğretmenler yetiştirecek ve öğretmenlerimize de burada çok iş düşüyor. Bu vesile ile ilçemize kazandırılan bu güzel okulumuzun öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve ilçe halkına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesinin kesilmesiyle Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi açılışı gerçekleştirildi.

Açılıştan sonra protokol üyeleri sınıfları dolaşarak öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet edip yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM