• DOLAR
  %-0,13
 • EURO
  %0,12
 • ALTIN
  %-0,02
 • BIST
  %1,60
Eğitim kan verdi

Eğitim kan verdi

Ulusal kan ihtiyacını karşılayan Türk Kızılay’ı İç Anadolu Bölge Merkezi’nce ilçemizde başlatılan kan bağışı kampanyası devam ediyor. Kampanyaya Boğazlıyan Eğitim Bir-Sen Sendikası üyeleri de destek verdi.

İlçemizde Türk Kızılay’ı tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Cumhuriyet meydanında konuşlanan Türk Kızılay’ına ait tır da başlayan kan bağışı kampanyasına Boğazlıyan Eğitim Bir-Sen Sendikası üyeleri de destek verdi.

-“KAN VER UMUT OL”-

Kan bağışı konusunda toplumun bilinçlenmesinin çok önemli olduğunu ifade eden Boğazlıyan Eğitim Bir-Sen Sendikası temsilcisi Bekir Erkoç, “Bizler de eğitimciler olarak toplumumuza örnek olmalıyız. Toplumda kan bağışı ile ilgili farkındalık oluşturmak için düzenlenen bu etkinliğe katkı sağlamak istedik. Kızılay’ımız ülkemizde önemli bir görevi yerine getiriyor” dedi.

Kan vermenin çok önemli olduğunu ve her damla kanın kurtarılan bir hayat, bir yaşam olduğunu vurgulayan Erkoç, “Sendika olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında, gönüllü kan bağışı kampanyası başlattık. İnsanlardan sağlıklı oldukları dönemde kan bağışında bulunmalarını istiyoruz ki; hasta olduklarında kana ihtiyaçları olmasın. Çünkü kan acil bir ihtiyaç değildir, sürekli bir ihtiyaçtır” diye konuştu.

Türk Kızılay yetkilileri ise, Boğazlıyanlıların kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi göstermesinden dolayı mutlu olduğunu belirterek, kampanyaya katılanlara teşekkür etti.

-“KAMPANYAYA DESTEK VERİN”-

Yetkililer, Boğazlıyan halkının kan bağışı konusunda her zaman yardımcı olduğu ve kan bağışı kampanyasının 15  Aralık tarihinde sona ereceğini ve kampanyaya katılan herkese çok teşekkür ederek, kan bağışı kampanyalarını halkın desteklemeleri çağrısını yineledi.

Konuşmaların ardından Eğitim Bir-Sen Sendikası üyeleri, önce form dolduruldu, daha sonra hep birlikte kan bağışında bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM