• DOLAR
  8,8270
  %-0,44
 • EURO
  10,3371
  %-0,92
 • ALTIN
  496,75
  %-0,44
 • BIST
  1.392
  %0,55
EĞİTİMDEKİ HIZLI YÜKSELİŞ GÖZ DOLDURUYOR

EĞİTİMDEKİ HIZLI YÜKSELİŞ GÖZ DOLDURUYOR

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, ekibi ile eğitim alanında Türkiye’ye model olacak projeleri ve eğitimdeki hızlı yükselişi ile göz dolduruyor.

İlçede eğitim alanında el ele, gönül gönüle vererek önemli projelere imza atan Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yoğun çalışma ve gayretleri meyvelerini vermeye başladı. Salgın sürecine rağmen başarı oranı geçmiş yıllara göre gözle görülür bir şekilde yükselirken, hazırlanılan proje ve faaliyetlerle Boğazlıyan’ın yanısıra Yozgat’ın da adeta parlayan yıldızı oldu.

Son olarak, Milli Eğitim Bakanlığı Seçici Kurulunda yetkililerle birlikte Bilim Kurulu Üyelerinin de yer aldığı ve Covid-19 ile mücadele döneminde özveriyle çalışan sağlık çalışanlarının, gösterdiği üstün performansın vurgulandığı yarışmada, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Boğazlıyan Milli Şehit Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi’nin “SÜKUT” adlı kısa filmi Mansiyon Ödülüne layık görülmesi sevinçle karşılanmıştı.

Emeğin ve alın terinin gün geçtikçe ortaya çıktığı eğitim alanında yakalanılan başarıyla göreve başladığı ilk günden itibaren üzerinde en çok yoğunlaştığı konuların başında akademik başarının arttırılmasına yönelik çalışmaları ile göz dolduran eğitimci ve mütevazi kimliğiyle tanınan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, liderliğinde, öğrencilerin daha mutlu, daha güvenli  bir ortamda eğitim almaları için  gece gündüz demeden canla başla çalışmaları her geçen gün takdirle karşılanmaya devam ediyor.

2023 eğitim vizyonu doğrultusunda bilgiye donanmış, özgüveni yüksek, bilimi ve teknolojiyi tüketen değil üreten bir nesil yetişmesi için gayretli çalışmaları, hedefleri ve beklentileriyle kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı bireylerin yetişmesi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını artıran İlçe Milli Eğitim Müdürü Şimşek’in ilçede eğitimdeki akademik başarıyı arttırmaya yönelik çıkardığı yol haritası sonuca odaklanmanın yanında süreci de başarıyla yönetmesi dikkatleri üzerine çekti.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek’in, İlçe Kaymakamlığı koordinesinde “Her Şey Seninle Başlar Projesi” “Gençlik Projesi” “Sosyal Kulüpler Destek Programı” “Boğazlıyan Geleceğini Okuyor Projesi” “Yıldızların Peşinde İlerliyoruz Projesi” “Boğazlıyan İçin Kodluyoruz” “Değerler Eğitimi” “Eğitimde Yenilikçi Uygulamalar Projesi” “Tasarım ve Beceri Atölyeleri” “Akıl ve Zeka  Oyunları Sınıfları” “Bir Nefes Bin Soluk Projesi” “Kodlama ve Robotik Atölyesi” “Oyun Alanları” “Kütüphane” “Trafik Eğitimi Parkı” “Bir Hayale Dokun Projesi” “Farklı Hikayeni Yarat” “Türkçe Çocuklar Korosu” “Gelişim Atölyesi” ve “Sanal Gerçeklik Atölyesi” gibi çok sayıda projeleri desteklenmeye uygun görülenler arasında yerini almasının yanısıra sosyal ve kültürel faaliyetlerle de eğitime farklı bir boyut kazandırdı.

KURUMLARLA İŞBİRLİĞİ BAŞARIYI ARTIRDI

Ayrıca, Boğazlıyan Belediyesi ile eğitimde işbirliği çerçevesinde Belediye tarafından 8. sınıflara hazırlık kitapları ile 12. sınıflara TYT ve AYT ile ilgili test kitaplarının sağlanması başarının artmasında önemli bir etken olurken, bütün okullara dezenfektan makinası ve tüm etkinliklerde belediye ile birlikte çalışılması da eğitim adına rol model oldu.

PANDEMİ SÜRECİNE DESTEK VERİLDİ

Ülkemizde; pandemi sürecinin başlaması ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Halk Eğitim Merkezi ‘Biz Bize Yeteriz’ projesi kapsamında 100 Bin Maske dikimi gerçekleştirerek, başta Boğazlıyan da kurum ve kuruluşlar olmak üzere vatandaşlara ve Ülkemizin güvenliği için 7/24 görev yapan polis ve askerlere de maske ve koruyucu siperlik göndererek gönüllere dokundu.

“Sevdamız Eğitim” prensibiyle göreve geldiği ilk günden bu yana eğitim alanındaki faaliyetleri ve başarıları ile göz dolduran Şimşek’in takdire şayan çalışmaları; başta öğrenci, veli ve eğitimciler olmak üzere herkesim tarafından gurur verici olarak karşılandı.

27.01.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM