• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-1,12
 • ALTIN
  %-2,34
 • BIST
  %5,16
EĞİTİME DESTEK PROJESİ

EĞİTİME DESTEK PROJESİ

Boğazlıyan’da son yıllarda eğitime dönük yatırımlar ile büyük katkı sağlanırken, Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından uygulanacak olan eğitim projeleri destek programı çerçevesinde okulların hazırladığı projeler ile farkındalık oluşturulmaya devam ediyor. Kaymakam AYDIN, “Kaymakamlığımız tarafından uygulanacak olan eğitim projeleri destek programı ile ilçemizdeki öğrencilere kimlik ve kişilik kazandırma, sosyal hayata katılımlarının artırılması amaçlanıyor.”

Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından uygulanacak olan eğitim projeleri destek programı kapsamında ilçede bulunan okullar tarafından hazırlanan projelerin değerlendirilmesi; Boğazlıyan Kaymakamı Recep AYDIN, başkanlığında düzenlenen toplantı ile gerçekleştirildi.

İlçemizde 9 okul tarafından hazırlanan 15 projenin desteklemeye değer görüldüğü ‘Destek Programı Protokolü İmza Töreni’ yapıldı.

Proje ile gençlerin ve çocukların evrensel ve insani değerlere sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci bireylerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

Boğazlıyan Kaymakamı Recep AYDIN başkanlığında Belediye Başkanı Yardımcısı Feramuz BOZOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ŞİMŞEK, projeye katılan okul müdürleri ve öğretmenlerin katılımı ile eğitim projeleri destek programı protokol imzalama töreni gerçekleştirildi.

Kaymakam Recep AYDIN, açıklamasında; “Kaymakamlığımız tarafından uygulanacak olan eğitim projeleri destek programı ile ilçemizdeki öğrencilere kimlik ve kişilik kazandırma, sosyal hayata katılımlarının artırılması amacıyla hazırlanmıştır.

Proje ile gençlerin ve çocukların evrensel ve insani değerlere sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci ve uluslararası alanda akranlarıyla rekabet edebilecek seviyede bireyler olarak kendi potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirebilecekleri imkan ve zemini oluşturmak amaçlanmıştır” diye konuştu.

Konuya ilişkin ilçedeki okullar tarafından hazırlanan ve Kaymakamlık’a gönderilen ve değerlendirmeye tabi tutulan 15 projenin desteklenmesi uygun görüldü.

İlk ikişer proje Boğazlıyan Kaymakamlığı ve Boğazlıyan Belediyesi tarafından desteklenecek, diğer projeler peyder pey belde belediyeleri, sivil toplum kuruluşları ve ilçemizdeki hayırsever iş insanları tarafından desteklenecek.

Program protokol imzalarının atılması ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM