• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
EK YERLEŞTİRMEDE DE TERCİH BOZOK OLDU

EK YERLEŞTİRMEDE DE TERCİH BOZOK OLDU

2020 YKS Ek Yerleştirme Sonuçları ile Yozgat Bozok Üniversitesine 360 Öğrenci Yerleşti.

ÖSYM’nin yayınladığı 2020 YKS sonuçlarına göre toplamda 722 boş kalan kontenjan % 50 oranında dolarak Lisans programlarının tamamına yakınında % 100’e varan bir doluluk oranını yakalayan Üniversite, önlisans programlarında ise % 91’lik doluluk oranı ile yine aday öğrencilerin tercih ettiği üniversiteler arasına girdi.

44 Lisans, 53 Önlisans programının yer aldığı Yozgat Bozok Üniversitesine, YKS-2020 ek yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile beraber 30 Lisans programının 207 olan boş kalan kontenjanına  95 öğrenci, 49 önlisans programının 515 boş kalan kontenjanına ise 265 öğrenci ek tercih yaparak yerleşti.

ÖSYM’nin yayınladığı 2020 YKS sonuçlarına göre toplamda 722 boş kalan kontenjan % 50 oranında dolarak Lisans programlarının tamamına yakınında % 100’e varan bir doluluk oranını yakalayan Üniversite, önlisans programlarında ise % 91’lik doluluk oranı ile yine aday öğrencilerin tercih ettiği üniversiteler arasında yerini aldı.

İLETİŞİM FAKÜLTESİ’NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ

Üniversitenin İletişim Fakültesi Dekanlığı görevine Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Akdağ, atandı. Bir süredir İletişim Fakültesi Dekan Vekilliği görevini yürüten Prof. Dr. Taha Niyazi Karaca,  İletişim Fakültesi Dekanlığı görevini düzenlenen devir teslim töreni ile Prof. Dr. Mustafa Akdağ’a teslim etti.

İletişim Fakültesi binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Dekanlık görevini bir süredir yürüten Prof. Dr. Taha Niyazi Karaca’ya teşekkür etti.         Prof. Dr. Taha Niyazi Karaca’nın fakülteye tamamlanmış ve halen hazırlığı devam eden projelerle değer kattığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Karadağ, bu bayrak yarışında yeni görevi devralan Prof. Dr. Mustafa Akdağ’a da hayırlı olsun dileklerini iletti.

Devir teslim törenine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney ve İletişim Fakültesi öğretim elemanları katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM