• DOLAR
  13,4078
  %0,23
 • EURO
  15,2052
  %0,40
 • ALTIN
  793,86
  %0,42
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Ekmek kapısı kurayla belirlendi

Ekmek kapısı kurayla belirlendi

Türkiye İş Kurumu tarafından yürütülen ve il genelinde ‘Toplum Yararına Programı’ kapsamında okullarda çalışacak işçiler, kurayla belirlendi.

“600 kişilik istihdama, 5 bin 200 müracaat”

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile okullarda çalışacak Temizlik Görevlileri ve Güvenlik Görevlilerinin belirlenmesi için %100 noter kurası yöntemi ile basına ve halka açık bir şekilde gerçekleştirildi.

Noter huzurunda düzenlenen kura çekimiyle belirlenen 600 kişi, 8 Ekim Pazartesi günü işbaşı yapacak.

İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız, Milli Eğitim Müdürlüğü ile İŞKUR arasında okullarda çalıştırılmak üzere temizlik ve güvenlik görevlilerinin kura çekimi yöntemiyle belirlendiğini bildirdi.

Bu kapsamda Yozgat İl genelinde 600 kişinin istihdam edileceğini belirten Yıldız, “TYP kapsamında  5 bin 200 kişi müracaat etti. Kurada isimleri çıkan vatandaşlarımız 8 Ekim itibarıyla işe başlayacak. Okullar kapanıncaya kadar çalışacaklar ve asgari ücret maaş alacaklar” dedi.

Yıldız, il genelinde yine okullarda görev yapmak üzere 201 güvenlik görevlisi alınacağını ve bu görev için de 335 kişinin müracaat ettiğini belirterek, “Başvuru yapanlar arasından iki liste oluşturularak, istihdamında güçlük çekilen Kadınlar, 35 Yaş üstü Erkekler, Engelliler ve Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar birinci listeye, bunların dışında kalanlar ise ikinci listeye dahil edildi. Bu nedenle yapılan başvurular arasından 1. Liste adayların tamamı için işlem yapılmadan 2. Liste adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.”

Kura çekimine İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, iş için müracaat edenler ve yakınları katılırken, Kura sonucu çalışmaya hak kazanan kursiyerler 08.10.2018 ve 28.06.2019 tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen okullarda görevlendirilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM