• DOLAR
  %-0,09
 • EURO
  %-0,07
 • ALTIN
  %-0,09
 • BIST
  %5,16
EKSİ 22,3’Ü GÖRDÜK

EKSİ 22,3’Ü GÖRDÜK

Ülke genelinde etkili olan yoğun kar yağışı beraberinde soğuk havayı da getirdi. Boğazlıyan’da soğuk havadan nasibini aldı. Önceki gün gece Boğazlıyan eksi 22,3’ü gördü.

Sibirya soğukları Boğazlıyan’da da etkili oluyor. Hava sıcaklığının gece eksi 22,3 derece ölçüldüğü Boğazlıyan’da dün gündüz ise termometreler eksi 9’u gösterdi. Soğuktan vatandaşların kirpikleri donarken, çok sayıda araç donarak çalışmadı.

Boğazlıyan kışın en soğuk gecesi yaşandı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 22,3 dereceye düştüğü ilçede, gündüz saatlerinde hava sıcaklığı eksi 9 derece olarak ölçüldü. Soğuktan vatandaşlar araçlarının üzerine halı, kilim ve battaniye örterken, vatandaşların adeta nefesi dondu. Erken saatlerde dışarı çıkan vatandaşların soğuktan kaş ve kirpikleri buz tuttu.

Son günlerde yaşanan kar yağışı beraberinde soğuk havayı da getirdi. Gece saatlerinde adeta donan Boğazlıyan’da tüm noktalarda hava sıcaklığı eksi dereceleri gördü.

Hava sıcaklıklarının aniden düşüşü, bu yıl içerisinde görülen en düşük sıcaklıklara sebep oldu.

“Soğuk hava bizi perişan etti”

Boğazlıyan’da havaların çok soğuduğunu ifade eden vatandaşlar, “Çok soğuk, her geçen gün hava daha da soğuyor. Allah yardımcımız olsun. Kar yağışı beraberinde bereket getirir. Üşüyoruz ama yağan kardan dolayı da mutluyuz” dediler.

Öte yandan meteoroloji  verilerine göre, ülke genelinde gerçekleşen en düşük sıcaklıklar eksi 30,9 ile Sivas Gürün oldu. Sivas’ı eksi 29,6 ile  Bolu Gerede ve eksi 29,5 ile Bolu merkez takip etti. Boğazlıyan’da ise hava sıcaklığı eksi 22,3 olarak ölçüldü. Gerçekleşen en düşük toprak üstü sıcaklığı ise ülke genelinde eksi 21,4 ile Karaman, eksi 19,6 ile Sivas ve eksi 19,5 ile Yozgat’ta yaşandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM