• DOLAR
  13,5922
  %-0,58
 • EURO
  15,4346
  %-0,59
 • ALTIN
  778,35
  %-0,01
 • BIST
  1.810
  %0,05
EMNİYET TEŞKİLATINA YOZGAT POMEM’DEN TAZE KAN

EMNİYET TEŞKİLATINA YOZGAT POMEM’DEN TAZE KAN

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) eğitimlerini tamamlayan 730 polis adayı için mezuniyet töreni düzenlendi.

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezinde düzenlenen törende okulu derece ile bitiren polis adayı, yaş kütüğüne isim plakasını çaktı. Daha sonra dereceye giren 10 öğrenciye diploma ve ödülleri protokol tarafından verildi.

Törende konuşan Vali Kadir Çakır, mezuniyetin vatana millete hayırlı olması temennisinde bulunarak,  “Değerli polis adaylarımız. 15 Temmuz gecesi bu vatana kasteden hainlerin ilk yaptıkları işlerden biri Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ve Özel Harekat Daire Başkanlığını bombalamaktı. Çünkü onlar kendileri ile kimlerin nerede mücadele edeceğini iyi biliyorlardı. Polis ağabey ve ablalarınız büyük bir mücadele örneği verdi. O gece Özel Harekatta şehit olan Polis Zeynep vardı. Hain saldırıyı duyan Zeynep, çoluğunu çocuğunu, işini gücünü bırakıp özel harekata gitmiş. Hainlerin bombalamaları sonucu da şehit oldu. Bir tane evladını da geride bıraktı. Bayan polislerimize sesleniyorum, Şehit Polis Zeynep’in emaneti sizlere. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Yapacağınız görevlerde şehitlerimizi asla unutmayın. Onlar bu vatanı sizlere emanet etti. Sizlerde görevinizi layıkıyla yapın. Sadece 15 Temmuz’da değil, terörle mücadelede de birçok şehit verdik. Bu vesile ile tüm şehitlerimize de rahmet diliyorum. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Ülkemizi karıştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bizlerde temkinli olmamız lazım. Hangi işi yapıyorsak yapalım, işimizi en iyi şekilde yapalım” diye konuştu.

Yozgat POMEM Müdürü Zafer Kişi ise “Okulumuz, 1997 yılından bu yana emniyet teşkilatına, adalet ve hukukun üstünlüğüne inanan, vatanına, milletine, bayrağına bağlı ülkesinin bölünmez bütünlüğü için gözünü budaktan sakınmayan binlerce polis yetiştirmiştir. Aynı duygu ve düşüncelere sahip bilinçli mensuplar yetiştirmeye de devam edecektir. Bugün 23. dönem Yozgat POMEM olarak, 730 vatan evladımızı daha mezun etmenin haklı gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM